event burgee venue burgee

KoPun Karvalakkikisa

8.10.2016

Lähtö - LYS 1 Ryhmä

Start: LYS 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Hannu Niemelä 11045 HSK Panasonic Salona 45 LYS 1 1.32 14.20.16 3:20:16 4:24:21 0:00:00
2 Jani Lehti 11703 M Mercedes-AMG Next 37 LYS 1 1.41 14.07.49 3:07:49 4:24:49 0:00:20
3 Sakari Laulajainen 11611 KLV Ramdata Salona 37 LYS 1 1.32 14.28.28 3:28:28 4:35:11 0:08:12
4 Ari Ojala 10936 EPS Speculator Finngulf 41 LYS 1 1.35 14.26.51 3:26:51 4:39:15 0:11:02
5 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 LYS 1 1.36 14.25.31 3:25:31 4:39:30 0:11:08
6 Erkki Lempiäinen 105 HSK Epsilon X-35 LYS 1 1.33 14.31.55 3:31:55 4:41:51 0:13:09
7 Palle Eklund 11369 HSK VindUngen Finnflyer 36 LYS 1 1.32 15.01.03 4:01:03 5:18:11 0:40:47
8 Kalle Luoto 100 ESF Aquamarine Arcona 400 LYS 1 1.33   DNF    
8 Juha-Pekka Hotinen 11219 PSS Ginia Seaquest RP 36 LYS 1 1.32   DNC    
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey Hp 1030 LYS 1 1.31   DNC    

Lähtö - LYS 2 Ryhmä

Start: LYS 2, Finishes: Finish time, Time: 10:40:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Tom Finell 10810 ESF FinnFun Finngulf 331 LYS 2 1.23 14.18.00 3:38:00 4:28:08 0:00:00
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 LYS 2 1.29 14.26.36 3:46:36 4:52:19 0:18:44
3 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 LYS 2 1.23 14.37.50 3:57:50 4:52:32 0:19:50
4 Matti Rekonen 9871 HNP Mean Machine Mean Marine 32 LYS 2 1.29 14.28.49 3:48:49 4:55:10 0:20:57
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 LYS 2 1.26 14.35.02 3:55:02 4:56:09 0:22:13
6 Sami Puura 11761 HSK Amelie Bavaria 35 Match LYS 2 1.27 14.36.30 3:56:30 5:00:21 0:25:22
7 Panu-Pekka Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 LYS 2 1.28 14.38.14 3:58:14 5:04:56 0:28:45
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 LYS 2 1.28 14.39.39 3:59:39 5:06:45 0:30:10
9 Timo Suojärvi 11774 EPS Bianca II Pogo 30 LYS 2 1.28 14.40.32 4:00:32 5:07:53 0:31:03
10 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 LYS 2 1.29 14.39.27 3:59:27 5:08:53 0:31:35
11 Petteri Stenius 8186 HSK X-Zoom X-99 LYS 2 1.25   DNC    
11 Jörgen Bärlund 11830 BSS Senja Bavaria 35 Match LYS 2 1.28   DNC    
11 Jukka Siren 15519 HSK Siren Song First 36.7 LYS 2 1.28   DNF    
11 Nils Rostedt 12332 ESF Xelina X-332 LYS 2 1.24   DNC    

Lähtö - LYS 3 Ryhmä

Start: LYS 3, Finishes: Finish time, Time: 10:30:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Ville Hankalin 2583 EPS Lilie* FE 83 LYS 3 1.08 14.46.12 4:16:12 4:36:42 0:00:00
2 Antti Salovuori 2545 MP Merelli FE 83 LYS 3 1.08 14.51.46 4:21:46 4:42:42 0:05:34
3 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 LYS 3 1.19 14.29.27 3:59:27 4:44:57 0:06:56
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 LYS 3 1.16 14.36.04 4:06:04 4:45:26 0:07:32
5 Arttu Hult 6863 NJK Inferna Inferno 31 LYS 3 1.16 14.38.26 4:08:26 4:48:11 0:09:54
6 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 LYS 3 1.14 14.44.05 4:14:05 4:49:39 0:11:22
7 Alex Osipov 10983 HMVK Subbota FE 83 LYS 3 1.08 15.08.26 4:38:26 5:00:42 0:22:14
8 Erno Kniivilä 3500 KLV Melissa FE 83 LYS 3 1.08   DNC    
8 Harald Hannelius 2674 NJK Charlotta FE 83 LYS 3 1.08   DNC    
8 Andrus Luht 53 NYCS ITI Bavaria 33 CR LYS 3 1.15   DNC    
8 Esa Kalervo 11225 KoPu Marisol Hallberg Rassy 42 Ketch LYS 3 1.19   DNF    

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com