event burgee venue burgee

KoPun Karvalakkikisa

7.10.2017

Lähtö - LYS 1 Ryhmä

Start: LYS 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-TRON Farr TP52 LYS 1 1.66 14:49:06 3:49:06 6:20:18 0:00:00
2 Fredrik Knudsen 11732 HUS rf Fart Farr 40 OD LYS 1 1.48 15:18:50 4:18:50 6:23:04 0:01:52
3 Ari Känsäkoski 68 NJK Xini Freedom X-41 LYS 1 1.43 15:35:15 4:35:15 6:33:36 0:09:18
4 Olof Rytövaara 11525 NJK FLIKK A 40 RC LYS 1 1.39 15:47:31 4:47:31 6:39:39 0:13:55
5 Ilmari Absetz 15476 RTM Kind of Magic IMX 38 LYS 1 1.31 16:13:05 5:13:05 6:50:08 0:22:46
6 Palle Eklund 11369 HSK VindUngen Finnflyer 36 LYS 1 1.32 16:11:24 5:11:24 6:51:03 0:23:17
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 LYS 1 1.38 16:00:01 5:00:01 6:54:01 0:24:26
8 Ari Ojala 10936 EPS Speculator Finngulf 41 LYS 1 1.35 16:09:12 5:09:12 6:57:25 0:27:30
9 Juha-Pekka Hotinen 11219 HSK Ginia Seaquest RP 36 LYS 1 1.32   DNF    
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey Hp 1030 LYS 1 1.31   DNF    
9 Gert Sundholm 11232 NJK Nornan IX Finnflyer 34 LYS 1 1.31   DNF    

Lähtö - LYS 2 Ryhmä

Start: LYS 2, Finishes: Finish time, Time: 10:45:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 LYS 2 1.23 16:12:14 5:27:14 6:42:30 0:00:00
2 Tom Finell 10810 ESF FinnFun Finngulf 331 LYS 2 1.23 16:14:25 5:29:25 6:45:11 0:02:11
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 LYS 2 1.25 16:11:34 5:26:34 6:48:13 0:04:34
4 Markku Hentinen 75750 EPS Vinca X-99 LYS 2 1.25 16:12:27 5:27:27 6:49:19 0:05:27
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 LYS 2 1.29 16:03:37 5:18:37 6:51:01 0:06:36
6 Nils Rostedt 12332 ESF Xelina X-332 LYS 2 1.24 16:17:15 5:32:15 6:51:59 0:07:39
7 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV LYS 2 1.27 16:18:02 5:33:02 7:02:57 0:16:06
8 Timoleon Caravitis 8800 KoPu Carlen Finngulf 39 LYS 2 1.27 16:24:52 5:39:52 7:11:38 0:22:56
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 LYS 2 1.28 16:31:20 5:46:20 7:23:18 0:31:53

Lähtö - LYS 3 Ryhmä

Start: LYS 3, Finishes: Finish time, Time: 10:30:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Veikko Mäkipää 3050 MP La Nonna Seawin 32 LYS 3 1.12 16:37:12 6:07:12 6:51:16 0:00:00
2 Konsta Hämäläinen 3351 MP Tiare MP-34 LYS 3 1.18 16:18:46 5:48:46 6:51:33 0:00:14
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 LYS 3 1.16 16:25:33 5:55:33 6:52:26 0:01:01
4 Tuomas Ikonen 9732 EPS Ellu Elan 31 LYS 3 1.17 16:23:31 5:53:31 6:53:37 0:02:01
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 LYS 3 1.16 16:27:18 5:57:18 6:54:28 0:02:46
6 Antti Salovuori 2545 MP Merelli FE 83 LYS 3 1.08 16:55:20 6:25:20 6:56:10 0:04:32
7 Jukka Leinonen 9106 SMer Merenhuiske J/80 LYS 3 1.19 16:20:35 5:50:35 6:57:12 0:04:59
8 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 LYS 3 1.14 16:37:09 6:07:09 6:58:33 0:06:24
9 Ville Hankalin 2583 EPS Lilie* FE 83 LYS 3 1.08 16:58:12 6:28:12 6:59:15 0:07:24
10 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 LYS 3 1.15 16:34:39 6:04:39 6:59:21 0:07:02
11 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 LYS 3 1.16 16:42:06 6:12:06 7:11:38 0:17:34
12 Alex Osipov 10983 HLVK Subbota FE 83 LYS 3 1.08 17:11:29 6:41:29 7:13:36 0:20:41

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com