venue burgee

Karvalakkikisa 2014

11.10.2014

Radan pituus 23 nm tuuli SWW 4 - 7 m/s

Lähtö - LYS 1 ryhmä

Start: LYS 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00, Distance: 23nm
Sija Kippari Nat Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi LYS Finish Elapsed Corrected BCE Ave speed
1 Teemu Kekkonen FIN 175 SKK Audi E-tron X-35 1.33 14:34:32 3:34:32 4:45:20 0:00:00 6.433 kn
2 Samuli Leisti FIN 210 HSK Audi Ultra X-35 1.33 14:36:16 3:36:16 4:47:38 0:01:44 6.381 kn
3 Hannu Niemelä FIN 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R 1.32 14:38:01 3:38:01 4:47:47 0:01:51 6.33 kn
4 Sakari Laulajainen FIN 11611 KLV Ramdata Salona 37 IBC 1.32 14:39:05 3:39:05 4:49:11 0:02:55 6.299 kn
5 Minttu Paukkunen FIN 11671 HSS Aava Arcona 340 1.29 14:49:38 3:49:38 4:56:14 0:08:27 6.01 kn
6 Ari Ojala FIN 10936 EPS Speculator Finngulf 41 1.35 14:39:31 3:39:31 4:56:21 0:08:10 6.287 kn
7 Mikko Mehtonen FIN 11517 HSK Matrix Titanium One-off 1.36 14:39:02 3:39:02 4:57:53 0:09:14 6.3 kn
8 Erkki Lempiäinen FIN 105 HSK Epsilon X-35 1.33 14:46:57 3:46:57 5:01:51 0:12:25 6.081 kn
9 Palle Eklund FIN 11369 HSK VindUngen Finnflyer 36 1.33 14:51:37 3:51:37 5:08:03 0:17:05 5.958 kn
10 Olof Rytövaara FIN 13801 M Dondo Archambault A40 1.36 14:47:15 3:47:15 5:09:04 0:17:27 6.073 kn
11 Sami Puura FIN BEL-1 HSK Amèlie Bavaria 35 Match 1.28 15:02:12 4:02:12 5:10:01 0:19:17 5.698 kn
12 Mikko Sajaniemi FIN 17403 EMK Tyyne IMX 40 1.38 14:46:51 3:46:51 5:13:03 0:20:05 6.083 kn

Lähtö - LYS 2 ryhmä

Start: LYS 2, Finishes: Finish time, Time: 10:45, Distance: 23nm
Sija Kippari Nat Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi LYS Finish Elapsed Corrected BCE Ave speed
1 Tom Finell FIN 10810 ESF FinFUN Finngulf 331 1.23 14:33:45 3:48:45 4:41:22 0:00:00 6.033 kn
2 Timo Caravitis FIN 8800 KoPu Carlen Finngulf 39 1.27 14:37:25 3:52:25 4:55:10 0:10:52 5.938 kn
3 Heikki Räisänen FIN 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 1.24 14:46:02 4:01:02 4:58:53 0:14:08 5.725 kn
4 Mikko Soininvaara FIN 9237 HSK Chantal Mannerberg 31 CR 1.24 14:46:35 4:01:35 4:59:34 0:14:41 5.712 kn
5 Jarkko Turunen FIN 11509 HSK Elysia Elan 310 1.22 14:54:32 4:09:32 5:04:26 0:18:54 5.53 kn
6 Sauli Naski FIN 10535 SMer Merenhuiske X-99 1.25 14:48:41 4:03:41 5:04:36 0:18:36 5.663 kn
7 Riho Kalve EST 542 KJK Aquamarine Bavaria 42 CR 1.26 14:53:14 4:08:14 5:12:46 0:24:56 5.559 kn
8 Juhani Railo FIN 11625 HSK LOW First 34.7 1.27 14:51:18 4:06:18 5:12:48 0:24:45 5.603 kn
9 Lauri Saarinen FIN 10884 HSK Rocky X-99 1.25 15:00:59 4:15:59 5:19:59 0:30:54 5.391 kn
10 Juha-Pekka Hotinen FIN 5511 PSS Wella MP 36 1.19 15:20:33 4:35:33 5:27:54 0:39:07 5.008 kn
11 Petteri Tarkio FIN 11740 HSK Beletta First 31.7 1.18 15:27:13 4:42:13 5:33:01 0:43:46 4.89 kn
12 Kari Pietilä FIN 9640 EPS Sun Äitis Mean Marine 32 1.26   DNF      

Lähtö - LYS 3 ryhmä

Start: LYS 3, Finishes: Finish time, Time: 10:30, Distance: 23nm
Sija Kippari Nat Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi LYS Finish Elapsed Corrected BCE Ave speed
1 Nora Eskola FIN 6281 HSK Eleonora III Scanmar 345 1.17 14:35:46 4:05:46 4:47:33 0:00:00 5.615 kn
2 Antti Salovuori FIN 2545 MP Merelli FE 83 1.08 15:03:02 4:33:02 4:54:53 0:06:47 5.054 kn
3 Markku Auvinen FIN 4493 SPS Donna Inferno 31 1.16 14:44:58 4:14:58 4:55:46 0:07:05 5.412 kn
4 Arttu Hult FIN 2891 EPS Bice Inferno 29 1.14 14:50:07 4:20:07 4:56:32 0:07:53 5.305 kn
5 Alex Osipov FIN 10983 HLVK Subbota FE 83 1.08 15:16:46 4:46:46 5:09:42 0:20:31 4.812 kn
6 Ville Eloranta FIN 9458 KoPu Herring Rouge X-79 1.14 15:05:16 4:35:16 5:13:48 0:23:02 5.013 kn
7 Jukka Leinonen FIN 3972 SMer Hertta Dehler 34 1.17 15:02:08 4:32:08 5:18:24 0:26:22 5.071 kn
8 Mart Liiksaar EST 709 Kalevi Jk Helen Boström B 31 1.06   DNF      

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com