venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut 2014

Ranking - lähtöryhmät erikseen

Pieni Lähtö

Sailed: 11, Discards: 6, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 17, Scoring system: KoPu-ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 6.5 13.5 20.5 3.6 10.6 5.8 12.8 J19.8 26.8 2.9 9.9 Pist DH
1 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (7) (-) (2) 11 (10) (-) 13 (-) 14 18 11 67  
2 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) 10 13 (-) 11 17 (-) (8) 12 (9) 63  
3 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 (9) 9 (-) 9 (-) (RAF) 15 (-) 16 (-) 13 62  
4 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 11 (-) 12 (1) (6) (-) 11 8 (6) 8 (1) 50  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) 8 (-) (-) (-) 4 (-) 12 14 7 45  
6 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 (3) (-) (4) 7 8 (-) 7 (-) 10 5 (3) 37 DH
7 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 5 (DNF) (-) (3) (2) (-) 9 (-) 4 4 5 27  
8 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) (-) (-) - 6 2 16 - 24  
9 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 (-) (-) (-) (-) (-) 9 5 (-) - 6 - 20  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) (-) (-) (0) 4 7 3 (-) 1 3 (-) 18  
10 Mika Sinisalo 2757 KoPu Pullukka Sunwind 27 Pieni 1.00 1 7 6 (-) (-) (-) (-) (-) 3 1 (0) 18  
12 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 (-) (-) (-) 5 (-) (-) (-) - - 10 - 15  
13 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) 14 (-) (-) (-) (-) - - - - 14  
14 Mika Tolvanen 11509 HSK Elysia Elan 310 Pieni 1.22 (-) (-) (0) (-) 12 (-) 1 (-) - - - 13  
15 Jussi Heikkilä 10697 HSK Bella First 31.7 LR Pieni 1.18 (-) 5 (-) (-) (-) (RAF) (-) - - - - 5  
15 Asko Alenius 9231 HSK Aolele Sunwind 30 Pieni 1.11 (-) (-) 1 (-) (0) (DNF) 2 (-) - 2 - 5  
17 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 (-) (-) (-) (-) (-) (-) 0 4 0 0 - 4  

Iso Lähtö

Sailed: 11, Discards: 6, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 21, Scoring system: KoPu-ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 6.5 13.5 20.5 3.6 10.6 5.8 12.8 J19.8 26.8 2.9 9.9 Pist DH
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 (9) 12 (-) 15 12 (-) (-) (9) 12 (-) 15 66  
2 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 (5) (8) 14 (-) (10) (-) 16 (7) 10 12 13 65  
3 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 (-) (-) (2) (1) 8 (-) 14 (-) 6 10 7 45  
4 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 (-) (4) 10 11 (4) (5) (1) (-) 8 6 9 44 DH
5 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (-) 10 (-) 13 (-) (-) 12 (-) (-) 8 - 43  
6 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 7 6 (0) (2) (-) (-) 10 (-) (-) 14 5 42  
7 Martin Estlander 68 NJK Xini Freedom X-41 Iso 1.43 (-) (-) (-) (-) (-) (-) - - - 16 11 27  
8 Jari Valtari 8197 EMK Penelope Jeanneau OD35 Iso 1.27 (-) (-) 6 3 (-) (-) 8 (-) (0) 3 4 24  
9 Niklas Pakkasjärvi 3666 NJK Viima Baltic 38 DP Iso 1.24 (-) (-) (-) (-) 6 9 4 (-) (-) 4 - 23 DH
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (3) (0) 4 (0) (2) 7 3 (3) 4 (2) 3 21  
11 Lauri Saarinen 10884 HSK Rocky X-99 Iso 1.25 (-) 2 8 7 (-) (-) (-) (-) (-) - - 17  
11 Samuli Leisti 210 HSK Audi Ultra X-35 Iso 1.33 (-) (-) (-) (-) (-) (-) - - - - 17 17  
13 Erkki Lempiäinen 105 HSK Epsilon X-35 Iso 1.33 (-) (-) (-) (-) (-) (-) - - 14 - - 14  
14 Sami Puura BEL-1 HSK Amèlie Bavaria 35 Match Iso 1.28 (-) (-) (-) (-) (-) (-) 6 5 2 - 0 13  
15 Antti Helenne 10535 SMer Merenhuiske X-99 Iso 1.25 (-) (-) 12 (-) (-) (-) (-) - - - - 12  
16 Jaakko Olkkonen 45012 EPS Two Fast Swan 45 SD Iso 1.48 (-) (-) (-) 9 (-) (-) (-) - - - - 9  
17 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Iso 1.24 (-) (-) 1 (-) (0) 3 2 (-) (-) - - 6  
18 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 (-) (-) (-) 5 (-) (-) (-) - - - - 5  
19 Jussi Linnossuo 11508 KoPu Aino 3 X-332 Iso 1.24 (-) (-) (-) (-) (-) (-) 0 - 1 0 2 3  
20 Markku Helve 9711 HSK Zoe X-362 Iso 1.28 (-) (-) (-) (-) (-) (-) - - - 1 - 1  
20 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) (-) (-) - - - - 1 1  

6.5 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:21:01 1:27:30 11  
2 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 1:21:07 1:27:36 9  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:16:43 1:28:59 7  
4 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:16:44 1:30:33 5  
5 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 1:22:08 1:31:59 3 DH
6 Mika Sinisalo 2757 KoPu Pullukka Sunwind 27 Pieni 1.00 1:35:04 1:35:04 1  

13.5 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 1:04:50 1:10:01 9  
2 Mika Sinisalo 2757 KoPu Pullukka Sunwind 27 Pieni 1.00 1:15:51 1:15:51 7  
3 Jussi Heikkilä 10697 HSK Bella First 31.7 LR Pieni 1.18 1:32:20 1:48:57 5  
4 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 DNF   0  

20.5 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:04:15 1:11:58 14  
2 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:07:00 1:12:22 12  
3 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 1:06:51 1:14:52 10  
4 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:03:19 1:15:21 8  
5 Mika Sinisalo 2757 KoPu Pullukka Sunwind 27 Pieni 1.00 1:16:54 1:16:54 6  
6 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 1:09:48 1:18:11 4 DH
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:07:54 1:18:46 2  
8 Asko Alenius 9231 HSK Aolele Sunwind 30 Pieni 1.11 1:12:18 1:20:15 1  
9 Mika Tolvanen 11509 HSK Elysia Elan 310 Pieni 1.22 1:12:01 1:27:52 0  

3.6 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 01:20:55 1:30:38 13  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 01:18:33 1:31:07 11  
3 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 01:27:08 1:34:06 9  
4 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 01:25:52 1:36:10 7 DH
5 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 01:21:52 1:37:25 5  
6 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 01:23:51 1:38:57 3  
7 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 01:32:22 1:39:45 1  
8 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 01:31:44 1:44:35 0  

10.6 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Mika Tolvanen 11509 HSK Elysia Elan 310 Pieni 1.22 01:15:04 1:31:35 12  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 01:27:32 1:41:32 10  
3 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 01:31:06 1:42:02 8 DH
4 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 01:37:12 1:44:59 6  
5 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 01:37:51 1:51:33 4  
6 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 01:39:14 1:57:06 2  
7 Asko Alenius 9231 HSK Aolele Sunwind 30 Pieni 1.11 01:46:59 1:58:45 0  

5.8 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 01:15:24 1:24:27 11  
2 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 01:12:01 1:24:59 9  
3 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 01:22:54 1:34:30 7  
4 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 RAF   0  
4 Jussi Heikkilä 10697 HSK Bella First 31.7 LR Pieni 1.18 RAF   0  
4 Asko Alenius 9231 HSK Aolele Sunwind 30 Pieni 1.11 DNF   0  

12.8 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 01:31:33 1:42:32 17  
2 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 01:34:57 1:42:33 15  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 01:31:52 1:46:34 13  
4 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 01:39:08 1:47:04 11  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 01:32:29 1:49:08 9  
6 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 01:37:35 1:49:18 7 DH
7 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 01:33:08 1:49:54 5  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 01:34:11 1:52:05 4  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 01:41:35 1:55:48 3  
10 Asko Alenius 9231 HSK Aolele Sunwind 30 Pieni 1.11 01:45:10 1:56:44 2  
11 Mika Tolvanen 11509 HSK Elysia Elan 310 Pieni 1.22 01:36:32 1:57:46 1  
12 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 01:48:16 2:03:25 0  

J19.8 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 01:55:59 2:05:16 8  
2 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 01:48:19 2:08:54 6  
3 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 02:12:20 2:30:52 4  

26.8 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 01:11:43 1:17:27 16  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 01:09:13 1:20:17 14  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 01:08:30 1:21:31 12  
4 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 01:16:29 1:25:40 10 DH
5 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 01:17:06 1:26:21 8  
6 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 01:20:23 1:26:49 6  
7 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 01:15:18 1:28:51 4  
8 Mika Sinisalo 2757 KoPu Pullukka Sunwind 27 Pieni 1.00 01:33:36 1:33:36 3  
9 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 01:19:27 1:34:33 2  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 01:27:33 1:39:48 1  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 01:37:21 1:50:59 0  

2.9 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 01:38:20 1:54:04 18  
2 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 01:37:31 1:56:03 16  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 01:40:49 1:59:58 14  
4 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 01:48:04 2:01:02 12  
5 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 01:42:26 2:01:54 10  
6 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 01:53:45 2:02:51 8  
7 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 01:45:42 2:04:44 6  
8 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 01:52:30 2:06:00 5 DH
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 01:47:19 2:06:38 4  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 01:57:44 2:14:13 3  
11 Asko Alenius 9231 HSK Aolele Sunwind 30 Pieni 1.11 02:02:06 2:15:32 2  
12 Mika Sinisalo 2757 KoPu Pullukka Sunwind 27 Pieni 1.00 02:36:34 2:36:34 1  
13 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 02:28:50 2:49:40 0  

9.9 - Pieni Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 01:09:45 1:15:20 13  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 01:06:03 1:16:37 11  
3 Jyri Junnola 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 01:09:39 1:18:00 9  
4 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 01:05:54 1:18:25 7  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 01:08:30 1:20:50 5  
6 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 01:12:53 1:21:38 3 DH
7 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 01:22:22 1:28:57 1  
8 Mika Sinisalo 2757 KoPu Pullukka Sunwind 27 Pieni 1.00 01:44:26 1:44:26 0  

6.5 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 1:07:17 1:28:49 9  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 1:10:04 1:28:59 7  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:11:39 1:29:34 5  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:11:05 1:30:59 3  

13.5 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 0:51:07 1:07:28 12  
2 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 0:53:40 1:09:14 10  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 0:57:12 1:11:30 8  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 0:56:19 1:11:31 6  
5 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 0:56:07 1:14:38 4 DH
6 Lauri Saarinen 10884 HSK Rocky X-99 Iso 1.25 0:59:46 1:14:43 2  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:00:17 1:17:10 0  

20.5 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 0:52:43 1:05:54 14  
2 Antti Helenne 10535 SMer Merenhuiske X-99 Iso 1.25 0:53:44 1:07:10 12  
3 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 0:54:33 1:12:33 10 DH
4 Lauri Saarinen 10884 HSK Rocky X-99 Iso 1.25 1:00:49 1:16:01 8  
5 Jari Valtari 8197 EMK Penelope Jeanneau OD35 Iso 1.27 1:00:19 1:16:36 6  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:00:59 1:18:04 4  
7 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 1:04:53 1:20:27 2  
8 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Iso 1.24 1:05:03 1:20:40 1  
9 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 1:03:46 1:20:59 0  

3.6 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 01:09:02 1:31:07 15  
2 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 01:11:12 1:31:51 13  
3 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 01:11:13 1:34:43 11 DH
4 Jaakko Olkkonen 45012 EPS Two Fast Swan 45 SD Iso 1.48 01:04:13 1:35:02 9  
5 Lauri Saarinen 10884 HSK Rocky X-99 Iso 1.25 01:18:22 1:37:58 7  
6 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 01:19:30 1:38:35 5  
7 Jari Valtari 8197 EMK Penelope Jeanneau OD35 Iso 1.27 01:17:39 1:38:37 3  
8 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 01:18:13 1:39:20 2  
9 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 01:21:27 1:41:00 1  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:20:15 1:42:43 0  

10.6 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 01:05:07 1:25:57 12  
2 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 01:10:07 1:27:39 10  
3 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 01:18:12 1:36:58 8  
4 Niklas Pakkasjärvi 3666 NJK Viima Baltic 38 DP Iso 1.24 01:21:39 1:41:15 6 DH
5 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 01:17:23 1:42:55 4 DH
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:25:18 1:49:11 2  
7 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Iso 1.24 01:42:03 2:06:33 0  

5.8 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Niklas Pakkasjärvi 3666 NJK Viima Baltic 38 DP Iso 1.24 01:10:48 1:27:48 9 DH
2 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:11:35 1:31:38 7  
3 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 01:10:02 1:33:09 5 DH
4 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Iso 1.24 01:22:50 1:42:43 3  

12.8 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 01:22:56 1:43:40 16  
2 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 01:24:40 1:44:59 14  
3 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 01:21:36 1:45:16 12  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 01:24:31 1:47:20 10  
5 Jari Valtari 8197 EMK Penelope Jeanneau OD35 Iso 1.27 01:26:41 1:50:05 8  
6 Sami Puura BEL-1 HSK Amèlie Bavaria 35 Match Iso 1.28 01:26:06 1:50:12 6  
7 Niklas Pakkasjärvi 3666 NJK Viima Baltic 38 DP Iso 1.24 01:29:21 1:50:48 4 DH
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:26:47 1:51:05 3  
9 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Iso 1.24 01:32:40 1:54:54 2  
10 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 01:26:37 1:55:12 1 DH
11 Jussi Linnossuo 11508 KoPu Aino 3 X-332 Iso 1.24 1:33:10 1:55:32 0  

J19.8 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 01:32:11 2:01:41 9  
2 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 01:39:03 2:03:49 7  
3 Sami Puura BEL-1 HSK Amèlie Bavaria 35 Match Iso 1.28 1:43:05 2:11:57 5  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:47:23 2:17:27 3  

26.8 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Erkki Lempiäinen 105 HSK Epsilon X-35 Iso 1.33 00:54:51 1:12:57 14  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 00:55:25 1:13:09 12  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 00:59:12 1:14:00 10  
4 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 0:58:02 1:17:11 8 DH
5 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 01:04:25 1:19:53 6  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:02:30 1:20:00 4  
7 Sami Puura BEL-1 HSK Amèlie Bavaria 35 Match Iso 1.28 1:04:07 1:22:04 2  
8 Jussi Linnossuo 11508 KoPu Aino 3 X-332 Iso 1.24 01:06:14 1:22:08 1  
9 Jari Valtari 8197 EMK Penelope Jeanneau OD35 Iso 1.27 01:05:33 1:23:15 0  

2.9 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Martin Estlander 68 NJK Xini Freedom X-41 Iso 1.43 01:18:26 1:52:10 16  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 01:33:59 1:59:22 14  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 01:36:05 2:00:06 12  
4 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 01:37:28 2:00:52 10  
5 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 01:34:49 2:02:19 8  
6 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 01:32:36 2:03:09 6 DH
7 Niklas Pakkasjärvi 3666 NJK Viima Baltic 38 DP Iso 1.24 01:39:36 2:03:30 4 DH
8 Jari Valtari 8197 EMK Penelope Jeanneau OD35 Iso 1.27 01:39:38 2:06:32 3  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:46:42 2:16:35 2  
10 Markku Helve 9711 HSK Zoe X-362 Iso 1.28 01:48:04 2:18:20 1  
11 Jussi Linnossuo 11508 KoPu Aino 3 X-332 Iso 1.24 02:00:59 2:30:01 0  

9.9 - Iso Lähtö

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected Points DH
1 Samuli Leisti 210 HSK Audi Ultra X-35 Iso 1.33 00:57:49 1:16:54 17  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Audi Gekko Salona 38 R Iso 1.32 00:58:51 1:17:41 15  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 01:02:16 1:17:50 13  
4 Martin Estlander 68 NJK Xini Freedom X-41 Iso 1.43 00:55:16 1:19:02 11  
5 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.33 01:01:57 1:22:24 9 DH
6 Heikki Räisänen 9938 HSK Nauti n' Nolla X-332 Iso 1.24 01:10:03 1:26:52 7  
7 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.27 01:09:00 1:27:38 5  
8 Jari Valtari 8197 EMK Penelope Jeanneau OD35 Iso 1.27 01:11:27 1:30:44 4  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 01:13:04 1:33:32 3  
10 Jussi Linnossuo 11508 KoPu Aino 3 X-332 Iso 1.24 01:17:24 1:35:59 2  
11 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:14:56 1:36:40 1  
12 Sami Puura BEL-1 HSK Amèlie Bavaria 35 Match Iso 1.28 1:20:11 1:42:38 0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com