event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2016

Lähtöryhmät erikseen

Pieni Lähtö

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 27, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 7.6 9.8 16.8. 23.8. 30.8. 6.9. Total Nett DH/W
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 14 (4) (2) (8) 15 (6) 12 14   20 95 75  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (8) 11 (7) 14 13 (-) (-) 18   12 83 68  
3 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 10 17 5 16 11 (-) (-) (-)   (-) 59 59  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (6) 15 9 (5) (4) (8) 8 12   14 81 58  
5 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) 9 - 10 20   16 55 55  
6 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (4) 13 15 12 7 (-) (4) 6   (5) 66 53  
7 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 (-) (-) (-) 18 19 (-) - -   - 37 37  
8 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 (-) 7 (-) 4 (-) (-) - 16   8 35 35  
9 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) 11 10 6 (-) (-) -   6 33 33  
10 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 3 9 3 6 (-) (-) (-) (-)   7 28 28  
11 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1 2 13 3 (-) (-) (-) 7   (-) 26 26  
12 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - - - 22   OCS 22 22  
13 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - -   18 18 18  
13 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - - - 8   10 18 18  
15 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) 17 - - -   - 17 17  
16 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) - - 6 10   - 16 16  
16 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 16 (-) (-) (-) (-) - - -   - 16 16  
18 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 2 5 (-) (-) (-) (-) - 4   4 15 15  
19 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 12 (-) (-) (-) (-) - - -   - 12 12  
20 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 (-) 1 (-) 2 3 (-) (-) 2   2 10 10  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) 3 1 1 2 (-) (-) 3   (-) 10 10  
22 Carl-Gustaf Wennström 2040 NJK Estelle FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - 9   - 9 9  
22 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) 1 - - 5   3 9 9  
24 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) 5 - - -   - 5 5  
25 Antti Mäenpää 2946 KoPu Celina FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - 2 1   - 3 3  
26 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) - - - -   - 0 0  
26 Roope Heikkilä 6573 KoPu Camomilla Scanper 22 Pieni 1.00 (-) (-) (-) (-) - - - -   - 0 0  

Iso Lähtö

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 15, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 7.6 9.8 16.8. 23.8. 30.8. 6.9. Total Nett DH/W
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 12 (-) (3) 13 (-) 11 13 (10)   12 74 61  
2 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 13 (-) (-) 13 (-) - 16   16 58 58  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 (-) 9 (5) (3) (-) 13 11 14   10 65 57  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 10 11 (-) (9) 9 (-) 9 (6)   14 68 53  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 8 7 (1) 11 (3) (-) 7 8   (6) 51 41  
5 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (0 RAF) 5 13 7 11 (-) 5 (2)   (3) 46 41  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 6 (1) 9 5 7 (3) (3) 3   (2) 39 30  
8 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) - 9 - 12   - 21 21  
9 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 3 11 1 1 (-) (-) (-)   (-) 20 20 DH
10 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 (-) (-) 7 (-) 5 (-) - -   4 16 16  
11 Hannu Hiillos 9419 EPS Touch Down 2-ton Iso 1.33 (-) (-) (-) (-) - - - 4   8 12 12  
12 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) (-) (-) - 7 - -   - 7 7  
13 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) - 5 - -   - 5 5  
14 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (-) (-) (-) - - 1 1   1 3 3  
15 Niklas Pakkasjärvi 11496 NJK Viima Elan 350 Iso 1.32 (-) (-) (-) (-) - 1 - -   - 1 1  

10.5 - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 6-8 m/s SW-WSW

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 1:28:15 1:44:08 0:00:00 16  
2 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:27:50 1:44:31 0:00:19 14  
3 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 1:37:15 1:45:02 0:00:50 12  
4 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:30:35 1:46:53 0:02:20 10  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:25 1:47:12 0:02:39 8  
6 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:22 1:48:43 0:04:01 6  
7 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:42:20 1:50:31 0:05:55 4  
8 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:38:51 1:50:43 0:05:52 3  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:38:07 1:51:51 0:06:46 2  
10 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:49:09 2:02:15 0:16:10 1  

17.5 - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 3-6 m/s SW

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:35:25 1:52:36 0:00:00 17  
2 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:40:48 1:54:55 0:02:02 15  
3 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:36 1:55:08 0:02:21 13  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:39:21 1:55:15 0:02:17 11  
5 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:43:59 1:56:28 0:03:27 9  
6 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:39:18 1:57:10 0:03:53 7  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:43:45 1:58:17 0:04:59 5  
8 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:40:37 1:59:44 0:06:00 4  
9 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:41:55 2:05:21 0:10:23 3  
10 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:53:48 2:07:27 0:13:16 2  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:52:50 2:08:38 0:14:04 1  

24.5 - Pieni Lähtö

Rata J
Tuuli 0-1 m/s vaihtelevasta suunnasta

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:05 1:54:34 0:00:00 15  
2 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:43:41 1:56:08 0:01:23 13  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:38:16 1:56:56 0:01:59 11  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:43:22 1:57:50 0:02:52 9  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:42:01 1:58:20 0:03:15 7  
6 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:41:30 1:59:46 0:04:24 5  
7 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:47:20 2:00:13 0:05:02 3  
8 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:42:29 2:01:57 0:06:12 2  
9 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:39:49 2:02:46 0:06:40 1  

31.5 - Pieni Lähtö

Rata T
Tuuli 5-8 m/s E

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:31:04 1:46:33 0:00:00 18  
2 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:41 1:51:44 0:04:23 16  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:02 1:53:43 0:06:11 14  
4 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:55 1:55:28 0:08:16 12  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:35 1:56:07 0:08:03 10  
6 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:38:06 1:56:44 0:08:34 8  
7 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:46:11 1:58:56 0:11:03 6  
8 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:44:59 1:59:41 0:11:31 5  
9 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:42:44 2:01:14 0:12:26 4  
10 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:54:06 2:07:48 0:18:58 3  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:56:01 2:12:16 0:22:33 2  
12 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:48:37 2:13:36 0:22:00 1  

7.6 - Pieni Lähtö


Tuuli 8 m/s SE

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:30:02 1:45:20 0:00:00 19  
2 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 1:33:49 1:51:39 0:05:18 17  
3 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:33:52 1:51:42 0:05:21 15  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:26 1:51:52 0:05:37 13  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:52 1:51:57 0:05:36 11  
6 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:38:12 1:52:56 0:06:36 9  
7 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:45:16 1:53:41 0:07:44 7  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:10 1:55:38 0:08:39 6  
9 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 1:40:35 1:55:40 0:08:59 5  
10 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:41:41 1:55:55 0:09:17 4  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:47:37 2:02:41 0:15:13 3  
12 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:42:05 2:05:34 0:16:27 2  
13 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:55:31 2:22:05 0:29:53 1  

9.8 - Pieni Lähtö


Tuuli 10 m/s SW rata E

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:15:40 1:26:16 0:00:00 8  
2 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:13:03 1:26:56 0:00:34 6  

16.8. - Pieni Lähtö


Rata T

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:28:37 1:45:27 0:00:00 12  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:31:45 1:45:31 0:00:03 10  
3 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:15 1:48:35 0:02:45 8  
4 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 1:36:13 1:50:39 0:04:31 6  
5 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:43:20 1:51:36 0:05:41 4  
6 Antti Mäenpää 2946 KoPu Celina FE 83 Pieni 1.08 1:51:59 2:00:57 0:14:20 2  

23.8. - Pieni Lähtö


Rata J

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:46:15 1:59:00 0:00:00 22  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:44:06 1:59:43 0:00:37 20  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:44:54 2:01:41 0:02:19 18  
4 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:46:04 2:05:10 0:05:13 16  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:45:15 2:05:15 0:05:15 14  
6 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:49:59 2:05:23 0:05:36 12  
7 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 1:49:08 2:05:30 0:05:39 10  
8 Carl-Gustaf Wennström 2040 NJK Estelle FE 83 Pieni 1.08 1:57:39 2:07:04 0:07:28 9  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:45:21 2:09:35 0:08:36 8  
10 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:56:55 2:10:57 0:10:40 7  
11 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 2:01:39 2:11:23 0:11:28 6  
12 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:48:53 2:13:56 0:12:08 5  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:58:45 2:15:23 0:14:22 4  
14 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:58:26 2:25:40 0:21:41 3  
15 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:22:14 2:42:09 0:37:51 2  
16 Antti Mäenpää 2946 KoPu Celina FE 83 Pieni 1.08 2:51:38 3:05:22 1:01:27 1  

30.8. - Pieni Lähtö


Kilpailu mitätöitiin

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Tila Points DH/W

6.9. - Pieni Lähtö


Rata D
Tuuli 7-10 ms,sw

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:28:34 1:45:24 0:00:00 20  
2 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 1:38:12 1:46:03 0:00:37 18  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:32:33 1:46:26 0:00:54 16  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:07 1:48:26 0:02:40 14  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:33:34 1:48:32 0:02:43 12  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:29:56 1:50:37 0:04:15 10  
7 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:41 1:51:44 0:05:22 8  
8 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:41:54 1:54:08 0:07:48 7  
9 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:36:04 1:54:19 0:07:30 6  
10 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:45:54 1:54:22 0:08:19 5  
11 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:41:17 1:55:28 0:08:50 4  
12 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:39:47 2:02:44 0:14:06 3  
13 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:49:45 2:05:07 0:17:18 2  
14 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 OCS     0  

10.5 - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 6-8 m/s SW-WSW

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:18:27 1:43:33 0:00:00 12  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:20:19 1:43:37 0:00:03 10  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:20:44 1:44:09 0:00:28 8  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:26:07 1:50:14 0:05:13 6  
5 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:25:15 1:52:32 0:06:48 4 DH
6 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 RAF     0  

17.5 - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 3-6 m/s SW

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:15:18 1:46:10 0:00:00 13  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:23:31 1:47:44 0:01:13 11  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:27:29 1:49:21 0:02:33 9  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:13 1:51:13 0:03:55 7  
5 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:29:41 1:53:54 0:06:05 5  
6 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:27:40 1:55:43 0:07:14 3 DH
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:32:00 1:57:46 0:09:03 1  

24.5 - Iso Lähtö

Rata J
Tuuli 0-1 m/s vaihtelevasta suunnasta

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:30:50 1:55:22 0:00:00 13  
2 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:27:30 1:55:30 0:00:06 11 DH
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:30:36 1:55:58 0:00:29 9  
4 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:26:36 1:57:47 0:01:47 7  
5 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:35:34 1:59:28 0:03:17 5  
6 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:31:37 2:00:56 0:04:13 3  
7 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:36:06 2:03:58 0:06:40 1  

31.5 - Iso Lähtö

Rata T
Tuuli 5-8 m/s E

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:21:55 1:48:08 0:00:00 13  
2 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:27:13 1:52:31 0:03:24 11  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:31 1:54:11 0:04:42 9  
4 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:44 1:56:30 0:06:35 7  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:28 1:57:05 0:06:59 5  
6 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:34:09 1:57:41 0:07:39 3  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:32:54 2:02:38 0:10:59 1 DH

7.6 - Iso Lähtö


Tuuli 8 m/s SE

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:16:51 1:48:22 0:00:00 13  
2 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:27:44 1:51:25 0:02:25 11  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:25 1:54:03 0:04:25 9  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:29:16 1:54:16 0:04:37 7  
5 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:25:17 1:55:59 0:05:36 5  
6 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:32:14 1:58:59 0:08:14 3  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:31:28 2:00:44 0:09:23 1 DH

9.8 - Iso Lähtö


Tuuli 10 m/s SW rata E

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:04:22 1:20:28 0:00:00 13  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:01:30 1:21:11 0:00:33 11  
3 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:03:19 1:21:41 0:00:57 9  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:07:23 1:24:54 0:03:32 7  
5 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:07:07 1:26:35 0:04:45 5  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:09:52 1:29:26 0:07:01 3  
7 Niklas Pakkasjärvi 11496 NJK Viima Elan 350 Iso 1.32 1:09:16 1:31:26 0:08:19 1  

16.8. - Iso Lähtö


Rata T

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:19:53 1:45:27 0:00:00 13  
2 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:24:52 1:46:05 0:00:31 11  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:25:45 1:50:37 0:04:01 9  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:57 1:52:10 0:05:13 7  
5 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:30:52 1:55:24 0:07:50 5  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:30:10 1:55:25 0:07:47 3  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:30:11 1:58:08 0:09:41 1  

23.8. - Iso Lähtö


Rata J

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:23:15 1:57:23 0:00:00 16  
2 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:36:29 2:00:36 0:02:35 14  
3 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:34:24 2:01:47 0:03:24 12  
4 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:33:24 2:03:17 0:04:28 10  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:36:39 2:04:41 0:05:39 8  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:36:54 2:05:00 0:05:54 6  
7 Hannu Hiillos 9419 EPS Touch Down 2-ton Iso 1.33 1:35:06 2:06:29 0:06:51 4  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:41:18 2:09:40 0:09:36 3  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:44:17 2:12:26 0:11:51 2  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:42:17 2:13:59 0:12:41 1  

30.8. - Iso Lähtö


Kilpailu mitätöitiin

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Tila Points DH/W

6.9. - Iso Lähtö


Rata D
Tuuli 7-10 ms,sw

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:15:09 1:45:58 0:00:00 16  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:23:00 1:47:04 0:00:52 14  
3 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:22:00 1:48:14 0:01:44 12  
4 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:28:10 1:50:13 0:03:24 10  
5 Hannu Hiillos 9419 EPS Touch Down 2-ton Iso 1.33 1:23:17 1:50:46 0:03:37 8  
6 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:03 1:51:00 0:03:55 6  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:23:45 1:53:54 0:05:50 4  
8 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:29:53 1:54:09 0:06:27 3  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:29:21 1:54:22 0:06:34 2  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:00 2:00:31 0:11:07 1  

http://www.koivusaarenpursiseura.fi/


Sailwave Scoring Software 2.21.1
http://www.sailwave.com/