event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2016

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 42, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 7.6 9.8 16.8. 23.8. 30.8. 6.9. Total Nett DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 24 (-) (-) 24 (-) - 32   28 108 108  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 22 (-) (4) 23 (-) (13) 18 20   20 120 103  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 20 22 (-) 15 (11) (-) (9) 18   22 117 97  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 14 (4) (3) (10) 18 (3) 18 16   30 116 96  
5 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 (-) 20 (7) (8) (-) 15 13 26   16 105 90  
6 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 16 18 (1) 19 (5) (-) (5) 19   13 96 85  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (9) 10 (8) 17 16 (-) (-) 24   17 101 84  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) 13 - 15 28   24 80 80  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (0 RAF) 14 20 11 22 (-) (4) (7)   9 87 76  
10 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 10 16 6 21 14 (-) (-) (-)   (-) 67 67  
11 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (6) 11 22 13 12 (-) (6) 8   (7) 85 66  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (8) 12 9 (6) (7) (7) 11 15   18 93 65  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (7) (6) 16 9 10 (2) (3) 10   7 70 52  
14 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 (-) (-) (-) 25 26 (-) - -   - 51 51  
15 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) 12 12 9 (-) (-) -   8 41 41  
15 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 (-) 7 (-) 5 (-) (-) - 17   12 41 41  
17 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 9 18 4 4 (-) (-) (-)   (-) 38 38 DH
18 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 5 8 5 7 (-) (-) (-) (-)   10 35 35  
19 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) - 11 - 22   - 33 33  
20 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - - - 30   OCS 30 30  
20 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 2 2 14 3 (-) (-) (-) 9   (-) 30 30  
22 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 (-) (-) 10 (-) 6 (-) - -   11 27 27  
22 Hannu Hiillos 9419 EPS Touch Down 2-ton Iso 1.33 (-) (-) (-) (-) - - - 13   14 27 27  
24 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - -   26 26 26  
24 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - - - 11   15 26 26  
26 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) - - 7 14   - 21 21  
27 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) 20 - - -   - 20 20  
28 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 4 5 (-) (-) (-) (-) - 4   5 18 18  
28 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 18 (-) (-) (-) (-) - - -   - 18 18  
30 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 12 (-) (-) (-) (-) - - -   - 12 12  
30 Carl-Gustaf Wennström 2040 NJK Estelle FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - 12   - 12 12  
32 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (-) (-) (-) - - 2 5   4 11 11  
32 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) 3 2 1 2 (-) (-) 3   (-) 11 11  
34 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 (-) 1 (-) 2 3 (-) (-) 2   2 10 10  
34 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) 1 - - 6   3 10 10  
36 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) (-) (-) - 9 - -   - 9 9  
37 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) 8 - - -   - 8 8  
38 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) - 5 - -   - 5 5  
39 Antti Mäenpää 2946 KoPu Celina FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - 1 1   - 2 2  
40 Niklas Pakkasjärvi 11496 NJK Viima Elan 350 Iso 1.32 (-) (-) (-) (-) - 1 - -   - 1 1  
41 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) - - - -   - 0 0  
41 Roope Heikkilä 6573 KoPu Camomilla Scanper 22 Pieni 1.00 (-) (-) (-) (-) - - - -   - 0 0  

10.5

Rata F
Tuuli 6-8 m/s SW-WSW

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:18:27 1:43:33 0:00:00 22  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:20:19 1:43:37 0:00:03 20  
3 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 1:28:15 1:44:08 0:00:30 18  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:20:44 1:44:09 0:00:28 16  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:27:50 1:44:31 0:00:49 14  
6 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 1:37:15 1:45:02 0:01:22 12  
7 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:30:35 1:46:53 0:02:50 10  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:25 1:47:12 0:03:09 9  
9 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:22 1:48:43 0:04:32 8  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:26:07 1:50:14 0:05:13 7  
11 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:42:20 1:50:31 0:06:27 6  
12 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:38:51 1:50:43 0:06:23 5  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:38:07 1:51:51 0:07:17 4  
14 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:25:15 1:52:32 0:06:48 3 DH
15 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:49:09 2:02:15 0:16:41 2  
16 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 RAF     0  

17.5

Rata F
Tuuli 3-6 m/s SW

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:15:18 1:46:10 0:00:00 24  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:23:31 1:47:44 0:01:13 22  
3 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:27:29 1:49:21 0:02:33 20  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:13 1:51:13 0:03:55 18  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:35:25 1:52:36 0:05:26 16  
6 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:29:41 1:53:54 0:06:05 14  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:40:48 1:54:55 0:07:40 12  
8 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:36 1:55:08 0:08:17 11  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:39:21 1:55:15 0:07:49 10  
10 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:27:40 1:55:43 0:07:14 9 DH
11 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:43:59 1:56:28 0:09:11 8  
12 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:39:18 1:57:10 0:09:19 7  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:32:00 1:57:46 0:09:03 6  
14 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:43:45 1:58:17 0:10:37 5  
15 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:40:37 1:59:44 0:11:24 4  
16 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:41:55 2:05:21 0:15:36 3  
17 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:53:48 2:07:27 0:19:00 2  
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:52:50 2:08:38 0:19:42 1  

24.5

Rata J
Tuuli 0-1 m/s vaihtelevasta suunnasta

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:05 1:54:34 0:00:00 22  
2 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:30:50 1:55:22 0:00:37 20  
3 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:27:30 1:55:30 0:00:42 18 DH
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:30:36 1:55:58 0:01:06 16  
5 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:43:41 1:56:08 0:01:23 14  
6 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:38:16 1:56:56 0:01:59 12  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:26:36 1:57:47 0:02:21 10  
8 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:43:22 1:57:50 0:02:52 9  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:42:01 1:58:20 0:03:15 8  
10 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:35:34 1:59:28 0:03:55 7  
11 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:41:30 1:59:46 0:04:24 6  
12 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:47:20 2:00:13 0:05:02 5  
13 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:31:37 2:00:56 0:04:49 4  
14 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:42:29 2:01:57 0:06:12 3  
15 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:39:49 2:02:46 0:06:40 2  
16 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:36:06 2:03:58 0:07:17 1  

31.5

Rata T
Tuuli 5-8 m/s E

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:31:04 1:46:33 0:00:00 25  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:21:55 1:48:08 0:01:12 23  
3 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:41 1:51:44 0:04:23 21  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:27:13 1:52:31 0:04:37 19  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:02 1:53:43 0:06:11 17  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:31 1:54:11 0:05:55 15  
7 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:55 1:55:28 0:08:16 13  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:35 1:56:07 0:08:03 12  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:44 1:56:30 0:07:50 11  
10 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:38:06 1:56:44 0:08:34 10  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:28 1:57:05 0:08:14 9  
12 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:34:09 1:57:41 0:08:55 8  
13 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:46:11 1:58:56 0:11:03 7  
14 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:44:59 1:59:41 0:11:31 6  
15 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:42:44 2:01:14 0:12:26 5  
16 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:32:54 2:02:38 0:12:11 4 DH
17 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:54:06 2:07:48 0:18:58 3  
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:56:01 2:12:16 0:22:33 2  
19 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:48:37 2:13:36 0:22:00 1  

7.6


Tuuli 8 m/s SE

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:30:02 1:45:20 0:00:00 26  
2 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:16:51 1:48:22 0:02:08 24  
3 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:27:44 1:51:25 0:04:47 22  
4 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 1:33:49 1:51:39 0:05:18 20  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:33:52 1:51:42 0:05:21 18  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:26 1:51:52 0:05:37 16  
7 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:52 1:51:57 0:05:36 14  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:38:12 1:52:56 0:06:36 13  
9 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:45:16 1:53:41 0:07:44 12  
10 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:25 1:54:03 0:06:46 11  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:29:16 1:54:16 0:06:58 10  
12 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:10 1:55:38 0:08:39 9  
13 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 1:40:35 1:55:40 0:08:59 8  
14 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:41:41 1:55:55 0:09:17 7  
15 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:25:17 1:55:59 0:07:50 6  
16 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:32:14 1:58:59 0:10:35 5  
17 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:31:28 2:00:44 0:11:40 4 DH
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:47:37 2:02:41 0:15:13 3  
19 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:42:05 2:05:34 0:16:27 2  
20 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:55:31 2:22:05 0:29:53 1  

9.8


Tuuli 10 m/s SW rata E

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:04:22 1:20:28 0:00:00 15  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:01:30 1:21:11 0:00:33 13  
3 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:03:19 1:21:41 0:00:57 11  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:07:23 1:24:54 0:03:32 9  
5 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:15:40 1:26:16 0:05:05 7  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:07:07 1:26:35 0:04:45 5  
7 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:13:03 1:26:56 0:05:26 3  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:09:52 1:29:26 0:07:01 2  
9 Niklas Pakkasjärvi 11496 NJK Viima Elan 350 Iso 1.32 1:09:16 1:31:26 0:08:19 1  

16.8.


Rata T

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:19:53 1:45:27 0:00:00 18  
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:28:37 1:45:27 0:00:00 18  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:31:45 1:45:31 0:00:03 15  
4 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:24:52 1:46:05 0:00:31 13  
5 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:15 1:48:35 0:02:45 11  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:25:45 1:50:37 0:04:01 9  
7 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 1:36:13 1:50:39 0:04:31 7  
8 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:43:20 1:51:36 0:05:42 6  
9 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:57 1:52:10 0:05:13 5  
10 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:30:52 1:55:24 0:07:50 4  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:30:10 1:55:25 0:07:47 3  
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:30:11 1:58:08 0:09:41 2  
13 Antti Mäenpää 2946 KoPu Celina FE 83 Pieni 1.08 1:51:59 2:00:57 0:14:21 1  

23.8.


Rata J

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:23:15 1:57:23 0:00:00 32  
2 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:46:15 1:59:00 0:01:27 30  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:44:06 1:59:43 0:02:02 28  
4 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:36:29 2:00:36 0:02:35 26  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:44:54 2:01:41 0:03:42 24  
6 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:34:24 2:01:47 0:03:24 22  
7 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:33:24 2:03:17 0:04:28 20  
8 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:36:39 2:04:41 0:05:39 19  
9 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:36:54 2:05:00 0:05:54 18  
10 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:46:04 2:05:10 0:06:35 17  
11 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:45:15 2:05:15 0:06:37 16  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:49:59 2:05:23 0:07:01 15  
13 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 1:49:08 2:05:30 0:07:04 14  
14 Hannu Hiillos 9419 EPS Touch Down 2-ton Iso 1.33 1:35:06 2:06:29 0:06:51 13  
15 Carl-Gustaf Wennström 2040 NJK Estelle FE 83 Pieni 1.08 1:57:39 2:07:04 0:08:58 12  
16 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:45:21 2:09:35 0:09:55 11  
17 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:41:18 2:09:40 0:09:36 10  
18 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:56:55 2:10:57 0:12:07 9  
19 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 2:01:39 2:11:23 0:12:58 8  
20 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:44:17 2:12:26 0:11:51 7  
21 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:48:53 2:13:56 0:13:27 6  
22 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:42:17 2:13:59 0:12:41 5  
23 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:58:45 2:15:23 0:15:47 4  
24 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:58:26 2:25:40 0:23:00 3  
25 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:22:14 2:42:09 0:39:16 2  
26 Antti Mäenpää 2946 KoPu Celina FE 83 Pieni 1.08 2:51:38 3:05:22 1:02:57 1  

30.8.


Kilpailu mitätöitiin

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Tila Points DH/W

6.9.


Rata D
Tuuli 7-10 ms,sw

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:28:34 1:45:24 0:00:00 30  
2 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:15:09 1:45:58 0:00:24 28  
3 Stefan Winqvist 932 NJK May H-vene Pieni 1.08 1:38:12 1:46:03 0:00:37 26  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:32:33 1:46:26 0:00:54 24  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:23:00 1:47:04 0:01:18 22  
6 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:22:00 1:48:14 0:02:09 20  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:07 1:48:26 0:02:40 18  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:33:34 1:48:32 0:02:43 17  
9 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:28:10 1:50:13 0:03:51 16  
10 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:29:56 1:50:37 0:04:15 15  
11 Hannu Hiillos 9419 EPS Touch Down 2-ton Iso 1.33 1:23:17 1:50:46 0:04:02 14  
12 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:03 1:51:00 0:04:21 13  
13 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:41 1:51:44 0:05:22 12  
14 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:23:45 1:53:54 0:06:15 11  
15 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:41:54 1:54:08 0:07:48 10  
16 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:29:53 1:54:09 0:06:54 9  
17 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:36:04 1:54:19 0:07:30 8  
18 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:45:54 1:54:22 0:08:19 7  
18 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:29:21 1:54:22 0:07:01 7  
20 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:41:17 1:55:28 0:08:50 5  
21 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:00 2:00:31 0:11:33 4  
22 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:39:47 2:02:44 0:14:06 3  
23 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:49:45 2:05:07 0:17:18 2  
24 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 OCS     0  

http://www.koivusaarenpursiseura.fi/


Sailwave Scoring Software 2.21.1
http://www.sailwave.com/