event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: LYS, Entries: 9, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 Total Nett DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 9 11 10 30 30  
2 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 13 12 25 25  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 11 9 - 20 20  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 5 4 16 16  
5 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 5 3 - 8 8 DH
5 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 - - 8 8 8  
7 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 DNF 7 - 7 7  
8 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - - 6 6 6  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 - 1 2 3 3  

Pieni Lähtö

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: LYS, Entries: 11, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 Total Nett DH/W
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 9 7 13 29 29  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 9 17 26 26  
3 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 7 13 4 24 24  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 - 11 9 20 20  
4 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 - 5 15 20 20  
6 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 - - 11 11 11  
7 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 3 7 10 10  
8 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 5 DNF 1 6 6  
9 Rolf Sundbäck 2051 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 - - 5 5 5  
10 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 - - 3 3 3  
11 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 - - 2 2 2  


23.5 - Iso Lähtö

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 0:58:25 1:22:22 0:00:00 12  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 0:51:32 1:23:29 0:00:41 10  
3 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 1:10:13 1:27:04 0:03:47 8  
4 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:09:58 1:28:51 0:05:07 6  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:09:37 1:29:07 0:05:16 4  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:09:35 1:31:09 0:06:42 2  

23.5 - Pieni Lähtö

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:12:56 1:23:52 0:00:00 17  
2 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:11:41 1:25:18 0:01:12 15  
3 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:12:16 1:26:00 0:01:47 13  
4 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:15:48 1:26:25 0:02:14 11  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:14:56 1:26:55 0:02:38 9  
6 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:15:28 1:27:32 0:03:10 7  
7 Rolf Sundbäck 2051 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 1:24:41 1:31:27 0:07:01 5  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:16:17 1:33:50 0:08:06 4  
9 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 1:27:28 1:36:13 0:11:13 3  
10 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:31:07 1:38:24 0:13:27 2  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:30:14 1:42:52 0:16:40 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com