event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 14, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 Total Nett DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 12 18 30 30  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 14 10 24 24  
3 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 6 16 22 22  
4 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 20 20 20  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 10 7 17 17  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 8 6 14 14  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 - 14 14 14  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 12 12 12  
9 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 DNF 8 8 8  
9 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 4 8 8 DH
11 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 - 5 5 5  
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 - 3 3 3  
13 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 2 2 2  
13 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 DNF 2 2  


17.5.2017: Korjattu FIN 11579 LYS-luku.

16.5

Rata E, lyhennetty.
Tuuli 1-3 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:52:37 2:38:47 0:00:00 20  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 1:42:39 2:46:18 0:04:38 18  
3 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 2:17:17 2:48:52 0:08:11 16  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 2:27:43 2:51:21 0:10:50 14  
5 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 2:32:16 2:55:06 0:14:11 12  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 2:17:23 2:57:13 0:14:17 10  
7 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 2:18:09 2:58:13 0:15:03 8  
8 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 2:30:12 2:58:44 0:16:46 7  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 2:21:57 3:01:42 0:17:54 6  
10 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 2:33:43 3:02:55 0:20:17 5  
11 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 2:35:49 3:25:41 0:35:31 4 DH
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 2:37:21 3:26:08 0:36:08 3  
13 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 3:03:16 3:32:35 0:46:23 2  
14 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com