event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: LYS, Entries: 20, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 Total Nett DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 12 18 21 51 51  
2 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 20 23 43 43  
3 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 10 7 15 32 32  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 12 19 31 31  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 6 16 4 26 26  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 - 14 11 25 25  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 14 10 - 24 24  
8 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 - 5 17 22 22  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 8 6 7 21 21  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 - - 13 13 13  
11 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 2 9 11 11  
12 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 - - 10 10 10  
13 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 - 3 6 9 9  
14 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - - 8 8 8  
14 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 4 - 8 8 DH
14 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 DNF 8 - 8 8  
17 Rolf Sundbäck 2051 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 - - 5 5 5  
18 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 - - 3 3 3  
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 DNF 1 3 3  
20 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 - - 2 2 2  


23.5

Rata E
Tuuli 6-8 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 0:58:25 1:22:22 0:00:00 23  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 0:51:32 1:23:29 0:00:41 21  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:12:56 1:23:52 0:01:19 19  
4 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:11:41 1:25:18 0:02:28 17  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:12:16 1:26:00 0:03:03 15  
6 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:15:48 1:26:25 0:03:33 13  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:14:56 1:26:55 0:03:56 11  
8 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 1:10:13 1:27:04 0:03:47 10  
9 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:15:28 1:27:32 0:04:28 9  
10 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:09:58 1:28:51 0:05:07 8  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:09:37 1:29:07 0:05:16 7  
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:09:35 1:31:09 0:06:42 6  
13 Rolf Sundbäck 2051 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 1:24:41 1:31:27 0:08:25 5  
14 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:16:17 1:33:50 0:09:19 4  
15 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 1:27:28 1:36:13 0:12:35 3  
16 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:31:07 1:38:24 0:14:51 2  
17 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:30:14 1:42:52 0:17:59 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com