event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 10, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 Total Nett DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 9 11 10 12 42 42  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 11 9 - 8 28 28  
3 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 13 12 - 25 25  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 5 4 4 20 20  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 - - - 10 10 10  
5 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 5 3 - 2 10 10 DH
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 - 1 2 6 9 9  
8 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 - - 8 - 8 8  
9 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 DNF 7 - - 7 7  
10 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - - 6 - 6 6  

Pieni Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 16, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 Total Nett DH/W
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 9 7 13 12 41 41  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 9 17 14 40 40  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 - 11 9 16 36 36  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 7 13 4 10 34 34  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 - 5 15 5 25 25  
6 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - - - 20 20 20  
7 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 - - - 18 18 18  
8 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 - - 11 6 17 17  
9 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 3 7 4 14 14  
10 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 - - - 8 8 8  
11 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 - - - 7 7 7  
12 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 5 DNF 1 - 6 6  
13 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 - - 3 2 5 5  
13 Rolf Sundbäck 2051 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 - - 5 - 5 5  
15 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 - - 2 1 3 3  
15 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 - - - 3 3 3  


30.5 - Iso Lähtö

Rata F, lyhennetty
Tuuli 3-5m/s SW

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi G-Tron Farr 52 Iso 1.62 0:54:17 1:27:56 0:00:00 12  
2 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:10:26 1:28:45 0:00:38 10  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:09:51 1:30:06 0:01:41 8  
4 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:13:20 1:36:04 0:06:12 6  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:15:42 1:36:54 0:07:00 4  
6 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:13:50 1:37:28 0:07:13 2 DH

30.5 - Pieni Lähtö

Rata F, lyhennetty
Tuuli 3-5m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:17:20 1:32:02 0:00:00 20  
2 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:22:12 1:32:04 0:00:02 18  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:19:59 1:32:47 0:00:39 16  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:20:53 1:33:01 0:00:52 14  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:18:47 1:33:45 0:01:27 12  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:16:18 1:33:51 0:01:29 10  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:22:38 1:34:12 0:01:54 8  
8 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:28:12 1:35:15 0:02:59 7  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:25:22 1:37:19 0:04:38 6  
10 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:21:54 1:37:28 0:04:34 5  
11 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:24:22 1:37:52 0:05:02 4  
12 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:30:57 1:38:14 0:05:44 3  
13 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 1:30:45 1:39:50 0:07:05 2  
14 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:41:34 1:49:42 0:16:21 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com