event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 13, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 Total Nett DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 11 10 8 12 50 50  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 11 9 - 10 14 44 44  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 5 4 4 8 28 28  
4 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 13 12 - - 25 25  
5 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 DNF 7 - - 16 23 23  
6 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 - - - 12 3 15 15  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 - 1 2 6 6 15 15  
8 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 5 3 - 2 1 11 11 DH
9 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 - - - - 10 10 10  
10 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 - - 8 - - 8 8  
11 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - - 6 - - 6 6  
12 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 - - - - 4 4 4  
13 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - - - - 2 2 2  

Pieni Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 16, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 Total Nett DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 9 17 14 20 60 60  
2 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 9 7 13 12 14 55 55  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 - 11 9 16 16 52 52  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 7 13 4 10 8 42 42  
5 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 - - - 18 18 36 36  
6 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 - 5 15 5 7 32 32  
7 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - - - 20 10 30 30  
8 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 - - - 8 12 20 20  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 - - 11 6 - 17 17  
9 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 3 7 4 3 17 17  
11 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 - - 5 - 6 11 11  
11 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 - - - 7 4 11 11  
13 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 - - 3 2 5 10 10  
14 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 5 DNF 1 - - 6 6  
15 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 - - - 3 2 5 5  
16 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 - - 2 1 1 4 4  


Muutos 7.8.2017: Audi E-Tron LYS-luku korjattu (1.62 -> 1.66) ja kevään tulokset laskettu uudelleen.

6.6 - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 6-8 m/s SW

Protesti:
Kilpailulautakunta vastaan FIN-11579, sääntö 31.

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:18:36 1:41:24 0:00:00 16  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:20:44 1:44:09 0:02:08 14  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:04:09 1:46:29 0:03:04 12  
4 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 1:25:51 1:49:02 0:06:01 10  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:26:52 1:51:11 0:07:39 8  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:25:52 1:52:29 0:08:28 6  
7 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:28:08 1:53:42 0:09:32 4  
8 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:30:16 1:53:44 0:09:48 3  
9 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:29:08 1:54:59 0:10:32 2  
10 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:27:20 1:55:17 0:10:31 1 DH

6.6 - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 6-8 m/s SW

Protesti:
Kilpailulautakunta vastaan FIN-11579, sääntö 31.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:31:41 1:45:26 0:00:00 20  
2 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:35:08 1:46:33 0:01:00 18  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:20 1:47:06 0:01:26 16  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:30:15 1:47:24 0:01:39 14  
5 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:48 1:49:13 0:03:19 12  
6 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:32:55 1:50:34 0:04:19 10  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:31:02 1:51:58 0:05:19 8  
8 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:34:06 1:51:59 0:05:30 7  
9 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 1:45:07 1:53:32 0:07:29 6  
10 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 1:43:21 1:53:41 0:07:30 5  
11 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:47:28 1:56:04 0:09:50 4  
12 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:40:48 1:56:56 0:09:54 3  
13 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:49:43 1:58:30 0:12:05 2  
14 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 2:04:09 2:14:05 0:26:31 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com