event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 29, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 Total Nett DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 10 16 17 22 24 89 89  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 14 10 - 24 28 76 76  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 12 21 14 26 73 73  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 12 7 15 13 18 65 65  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 - 14 11 16 20 61 61  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 6 18 4 12 13 53 53  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 8 6 7 8 14 43 43  
7 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 20 23 - - 43 43  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 - 5 19 6 12 42 42  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 - - - 18 22 40 40  
11 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 DNF 8 - - 30 38 38  
12 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - - - 20 15 35 35  
13 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 - - - 26 7 33 33  
14 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 - 3 6 9 11 29 29  
15 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 - - - 11 16 27 27  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 - - 13 7 - 20 20  
17 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 4 - 6 5 19 19 DH
18 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 - 2 9 4 3 18 18  
19 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 - - - - 17 17 17  
20 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 - - 5 - 10 15 15  
21 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 - - 3 2 9 14 14  
21 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 - - - 10 4 14 14  
23 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.24 - - 10 - - 10 10  
24 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 - - - - 8 8 8  
24 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - - 8 - - 8 8  
26 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - - - - 6 6 6  
27 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 - - - 3 2 5 5  
28 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 - - 2 1 1 4 4  
29 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 DNF 1 - - 3 3  


Muutos 7.8.2017: Audi E-Tron LYS-luku korjattu (1.62 -> 1.66) ja kevään tulokset laskettu uudelleen.

6.6

Rata F
Tuuli 6-8 m/s SW

Protesti:
Kilpailulautakunta vastaan FIN-11579, sääntö 31.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:18:36 1:41:24 0:00:00 30  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:20:44 1:44:09 0:02:08 28  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:31:41 1:45:26 0:03:31 26  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:04:09 1:46:29 0:03:04 24  
5 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:35:08 1:46:33 0:04:36 22  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:20 1:47:06 0:04:55 20  
7 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:30:15 1:47:24 0:05:03 18  
8 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 1:25:51 1:49:02 0:06:01 17  
9 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:35:48 1:49:13 0:06:51 16  
10 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:32:55 1:50:34 0:07:43 15  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:26:52 1:51:11 0:07:39 14  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:31:02 1:51:58 0:08:36 13  
13 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:34:06 1:51:59 0:08:54 12  
14 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:25:52 1:52:29 0:08:28 11  
15 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 1:45:07 1:53:32 0:11:14 10  
16 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 1:43:21 1:53:41 0:11:10 9  
17 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:28:08 1:53:42 0:09:32 8  
18 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:30:16 1:53:44 0:09:48 7  
19 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:29:08 1:54:59 0:10:32 6  
20 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:27:20 1:55:17 0:10:31 5 DH
21 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:47:28 1:56:04 0:13:35 4  
22 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:40:48 1:56:56 0:13:23 3  
23 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:49:43 1:58:30 0:15:50 2  
24 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 2:04:09 2:14:05 0:30:16 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com