event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 14, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 11 9 (-) 10 14 14 58 58  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 9 11 10 8 12 (-) 50 50  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 5 (4) 4 8 10 38 34  
4 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 13 12 - - - 25 25  
5 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 7 - - 16 - 23 23  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) - - 12 3 8 23 23  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) 1 2 6 6 2 17 17  
8 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) - - - - 12 12 12  
9 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 5 3 (-) 2 1 - 11 11 DH
10 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) - - - 10 - 10 10  
10 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) - 6 - - 4 10 10  
12 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) - - - 2 6 8 8  
12 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) - 8 - - - 8 8  
14 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) - - - 4 1 5 5  

Pieni Lähtö

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 20, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 Total Nett DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 9 17 14 20 19 79 79  
2 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 9 (7) 13 12 14 11 66 59  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) 11 9 16 16 - 52 52  
4 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) - - 18 18 15 51 51  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 7 13 (4) 10 8 13 55 51  
6 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 15 5 7 - 32 32  
7 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) - - 20 10 - 30 30  
8 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) - - 8 12 7 27 27  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) - 11 6 - 5 22 22  
10 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 3 7 4 3 3 20 20  
11 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) - - - - 17 17 17  
12 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) - - 7 4 - 11 11  
12 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) - 5 - 6 - 11 11  
14 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) - 3 2 5 - 10 10  
15 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) - - - - 9 9 9  
16 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 5 (DNF) 1 - - 2 8 8  
17 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) - - - - 6 6 6  
18 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) - 2 1 1 1 5 5  
18 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) - - 3 2 - 5 5  
20 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) - - - - 4 4 4 DH


8.8 - Iso Lähtö

Rata T
Tuuli 6 m/s SW

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:58 1:53:29 0:00:00 14  
2 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:23:59 1:55:54 0:01:45 12  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:11 1:56:43 0:02:32 10  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:35:33 2:00:24 0:05:29 8  
5 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:33:22 2:00:27 0:05:24 6  
6 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:37:16 2:03:32 0:07:55 4  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:37:17 2:07:26 0:10:40 2  
8 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:41:15 2:10:37 0:13:17 1  

8.8 - Pieni Lähtö

Rata T
Tuuli 6 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:38:06 1:52:49 0:00:00 19  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:41:43 1:53:55 0:00:59 17  
3 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:43:09 1:55:32 0:02:25 15  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:34:10 1:55:50 0:02:27 13  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:38:23 1:57:05 0:03:35 11  
6 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 1:46:49 1:59:38 0:06:05 9  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:45:33 2:00:20 0:06:35 7  
8 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 1:39:22 2:02:13 0:07:39 6  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:47:41 2:02:46 0:08:43 5  
10 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:44:12 2:04:00 0:09:24 4 DH
11 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:48:15 2:05:34 0:11:00 3  
12 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:04:58 2:22:28 0:26:00 2  
13 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 2:20:12 2:31:25 0:35:44 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com