event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 34, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 14 10 (-) 24 28 25 101 101  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 12 21 14 26 27 100 100  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 10 16 17 22 24 (-) 89 89  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 12 (7) 15 13 18 14 79 72  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 6 18 (4) 12 13 19 72 68  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) - - 18 22 21 61 61  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) 14 11 16 20 - 61 61  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 8 (6) 7 8 14 15 58 52  
9 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) - - 26 7 11 44 44  
10 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 20 23 - - - 43 43  
11 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 19 6 12 - 42 42  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) - - 11 16 12 39 39  
13 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 8 - - 30 - 38 38  
14 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) - - 20 15 - 35 35  
15 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) 3 6 9 11 4 33 33  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) - 13 7 - 8 28 28  
17 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) 2 10 4 3 5 24 24  
18 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) - - - - 23 23 23  
19 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 4 (-) 6 5 - 19 19 DH
20 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) - - - 17 - 17 17  
20 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) - - - - 17 17 17  
22 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) - - - 6 10 16 16  
23 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) - 8 - - 7 15 15  
23 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) - 5 - 10 - 15 15  
25 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) - 3 2 9 - 14 14  
25 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) - - 10 4 - 14 14  
27 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) - - - - 13 13 13  
28 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) - - - 8 3 11 11  
29 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) - - - - 9 9 9  
29 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) - 9 - - - 9 9  
31 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) - - - - 6 6 6 DH
32 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (DNF) 1 - - 2 5 5  
32 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) - 2 1 1 1 5 5  
32 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) - - 3 2 - 5 5  


8.8

Rata T
Tuuli 6 m/s SW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:38:06 1:52:49 0:00:00 27  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:58 1:53:29 0:00:31 25  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:41:43 1:53:55 0:00:59 23  
4 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:43:09 1:55:32 0:02:25 21  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:34:10 1:55:50 0:02:27 19  
6 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:23:59 1:55:54 0:02:14 17  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:11 1:56:43 0:03:03 15  
8 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:38:23 1:57:05 0:03:35 14  
9 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 1:46:49 1:59:38 0:06:05 13  
10 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:45:33 2:00:20 0:06:35 12  
11 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:35:33 2:00:24 0:06:01 11  
12 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:33:22 2:00:27 0:05:55 10  
13 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 1:39:22 2:02:13 0:07:39 9  
14 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:47:41 2:02:46 0:08:43 8  
15 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:37:16 2:03:32 0:08:26 7  
16 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:44:12 2:04:00 0:09:24 6 DH
17 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:48:15 2:05:34 0:11:00 5  
18 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:37:17 2:07:26 0:11:10 4  
19 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:41:15 2:10:37 0:13:48 3  
20 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:04:58 2:22:28 0:26:00 2  
21 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 2:20:12 2:31:25 0:35:44 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com