event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 40, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 14 (10) (-) 24 28 25 33 134 124  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 (10) 16 17 22 24 (-) 35 124 114  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (12) 21 14 26 27 25 125 113  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) 14 11 16 20 (-) 27 88 88  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (6) 18 (4) 12 13 19 22 94 84  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) - 18 22 21 20 81 81  
7 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 (12) (7) 15 13 18 14 16 95 76  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 8 (6) (7) 8 14 15 19 77 64  
9 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) (-) - 11 16 12 21 60 60  
10 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) - - - 23 31 54 54  
11 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) - - - 17 29 46 46  
12 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) - 26 7 11 - 44 44  
13 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 20 23 (-) - - - 43 43  
14 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 19 6 12 (-) - 42 42  
15 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 8 (-) - 30 - - 38 38  
15 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) 8 - - 7 23 38 38  
17 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (3) 6 9 11 4 5 38 35  
17 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) - 20 15 - - 35 35  
17 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) (-) 13 7 - 8 7 35 35  
20 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) (2) 10 4 3 5 12 36 34  
20 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) - - 6 10 18 34 34  
22 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) 5 - 10 - 14 29 29  
22 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - 10 4 - 15 29 29  
24 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) (-) 9 - - - 17 26 26  
25 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) - - - 13 9 22 22  
25 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) (-) - - 8 3 11 22 22  
27 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 4 (-) 6 5 (-) - 19 19 DH
28 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) - - 17 - - 17 17  
29 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) (-) 3 2 9 - - 14 14  
30 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) - - - - 13 13 13  
31 Jari lilja 9558 HSS Gilla Omega 36 Pieni 1.22 (-) (-) - - - - 11 11 11  
32 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) 2 1 1 1 4 9 9  
32 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) (-) - - - 9 - 9 9  
34 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 (-) (-) - - - - 8 8 8  
35 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) - - - 6 - 6 6 DH
35 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (DNF) 1 (-) - 2 1 6 6  
35 Ville Tikkanen 6916 HSK Siniaalto2 Swan 39 Pieni 1.19 (-) (-) - - - - 6 6 6  
38 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - 3 2 - - 5 5  
39 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) - - - - 3 3 3  
40 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) (-) - - - - 2 2 2  


15.8

Rata G
tuuli 3-4 m/s

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:05:30 1:48:44 0:00:00 35  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:39 1:53:04 0:03:22 33  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:41:39 1:53:51 0:04:34 31  
4 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:23:37 1:55:23 0:04:50 29  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:40:11 1:56:13 0:06:27 27  
6 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:41:13 1:56:24 0:06:40 25  
7 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:32:39 1:57:40 0:07:02 23  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:35:44 1:57:45 0:07:20 22  
9 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:46:27 2:01:21 0:11:04 21  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:49:06 2:02:12 0:12:01 20  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:36:35 2:03:38 0:11:38 19  
12 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:37:39 2:05:58 0:13:22 18  
13 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 1:41:21 2:06:41 0:14:22 17  
14 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:46:37 2:06:52 0:15:15 16  
15 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:58:11 2:07:38 0:17:30 15  
16 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 1:58:13 2:07:40 0:17:32 14  
17 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 1:51:21 2:08:03 0:16:48 13  
18 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:50:33 2:08:14 0:16:49 12  
19 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:39:41 2:08:35 0:15:24 11  
19 Jari lilja 9558 HSS Gilla Omega 36 Pieni 1.22 1:45:24 2:08:35 0:16:17 11  
21 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 1:55:01 2:08:49 0:17:56 9  
22 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 1:57:22 2:11:27 0:20:17 8  
23 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:55:25 2:11:35 0:20:02 7  
24 Ville Tikkanen 6916 HSK Siniaalto2 Swan 39 Pieni 1.19 1:54:10 2:15:52 0:22:48 6  
25 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:44:05 2:16:21 0:21:05 5  
26 Jutta Jokela 2621 Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 2:11:54 2:22:27 0:31:13 4  
27 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 2:03:12 2:29:04 0:33:20 3  
28 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 2:03:13 2:31:33 0:34:49 2  
29 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:16:39 2:35:47 0:41:16 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com