event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 14, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 11 (9) (-) (10) 14 14 13 12 83 64  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 (9) 11 10 (8) 12 (-) 15 14 79 62  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 5 (4) (4) 8 10 7 (2) 47 37  
4 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 7 (-) (-) 16 - - 10 33 33  
5 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) 6 (-) - 4 9 8 27 27  
5 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) - - 12 11 4 27 27  
7 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 13 12 (-) (-) - - - 25 25  
8 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) (-) 12 3 8 - - 23 23  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (1) 2 6 6 2 (1) 1 19 17  
10 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) - 2 6 5 - 13 13  
10 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) (-) (-) - 4 1 2 6 13 13  
12 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 5 3 (-) 2 1 (-) (-) - 11 11 DH
12 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) (-) 8 (-) - - 3 - 11 11  
14 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) (-) - 10 - - - 10 10  

Pieni Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 28, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 Total Nett DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (9) 17 14 20 19 22 (OCS) 101 92  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) 11 (9) 16 16 (-) 24 20 96 87  
3 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) 18 18 15 16 14 81 81  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 (9) (7) 13 12 14 (11) 14 12 92 65  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (7) 13 (4) 10 8 13 20 (6) 81 64  
6 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) - - 17 26 18 61 61  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) (-) (-) 8 12 7 18 - 45 45  
8 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 15 5 7 (-) (-) - 32 32  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) (-) 11 6 (-) 5 6 3 31 31  
9 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 7 4 - 13 7 31 31  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) (-) 20 10 - - - 30 30  
12 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) (3) 7 4 3 3 10 (-) 30 27  
13 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) - - 9 8 8 25 25  
14 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) 5 (-) 6 - 12 - 23 23  
15 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) - - - - 16 16 16  
16 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) (-) 3 2 5 (-) - 4 14 14  
17 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) (-) - - - 11 - 11 11  
18 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) 2 (1) 1 1 4 2 11 10  
18 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 3 2 - - 5 10 10  
18 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) - - - - 10 10 10  
21 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 5 (DNF) 1 (-) (-) 2 1 - 9 9  
21 Jari lilja 9558 HSS Gilla Omega 36 Pieni 1.22 (-) (-) (-) - - - 9 - 9 9  
23 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 (-) (-) (-) - - - 7 - 7 7  
24 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) (-) (-) - - 6 - - 6 6  
25 Ville Tikkanen 6916 HSK Siniaalto2 Swan 39 Pieni 1.19 (-) (-) (-) - - - 5 - 5 5  
26 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) - - 4 - - 4 4 DH
27 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) - - - 3 - 3 3  
28 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) (-) (-) - - - 2 - 2 2  


22.8 - Iso Lähtö

Rata J
lyhennetty
Protesti jätetty

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:56:57 1:34:32 0:00:00 14  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:24:26 1:48:55 0:11:09 12  
3 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:25:36 1:50:25 0:12:19 10  
4 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:30:48 1:55:19 0:16:22 8  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:29:57 1:56:02 0:16:40 6  
6 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:25:55 1:58:34 0:17:25 4  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:33:05 1:59:09 0:19:14 2  
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:39:18 2:10:05 0:27:08 1  

22.8 - Pieni Lähtö

Rata J
lyhennetty
Protesti jätetty

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:31:47 1:46:28 0:00:00 20  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:36:27 1:48:01 0:01:23 18  
3 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 1:37:37 1:49:20 0:02:33 16  
4 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:38:09 1:49:56 0:03:05 14  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:32:31 1:50:06 0:03:03 12  
6 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 1:46:04 1:54:33 0:07:29 10  
7 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 1:42:18 1:54:35 0:07:14 8  
8 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:34 1:55:06 0:07:59 7  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:34:40 1:56:26 0:08:06 6  
10 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:48:54 1:57:37 0:10:19 5  
11 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 1:49:20 2:00:16 0:12:33 4  
12 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:47:46 2:02:51 0:14:22 3  
13 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 2:22:50 2:34:16 0:44:15 2  
14 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 OCS     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com