event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 14, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 29.8 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (11) (9) (-) (10) 14 14 13 12 15 98 68  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 (9) 11 10 (8) 12 (-) 15 14 (9) 88 62  
3 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) (-) - 12 11 4 13 40 40  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 5 (4) (4) 8 10 7 (2) (3) 50 37  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) (-) 12 3 8 (-) - 11 34 34  
6 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 7 (-) (-) 16 (-) - 10 - 33 33  
7 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) 6 (-) (-) 4 9 8 5 32 32  
8 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 13 12 (-) (-) (-) - - - 25 25  
9 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 2 6 5 - 7 20 20  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (1) 2 6 6 2 (1) 1 (-) 19 17  
11 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 4 1 2 6 2 15 15  
12 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) (-) 8 (-) (-) - 3 - 1 12 12  
13 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 5 3 (-) 2 1 (-) (-) (-) - 11 11 DH
14 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) (-) (-) 10 - - - - 10 10  

Pieni Lähtö

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 32, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 29.8 Total Nett DH/W
1 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (11) (9) 16 16 (-) 24 20 21 117 97  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (9) 17 14 20 19 22 (OCS) (11) 112 92  
3 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) 18 18 15 16 14 (13) 94 81  
4 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - 17 26 18 19 80 80  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 (9) (7) 13 (12) 14 (11) 14 12 17 109 70  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (7) 13 (4) 10 (8) 13 20 (6) 10 91 66  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) (-) (-) 8 12 7 18 (-) - 45 45  
8 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 7 4 (-) 13 7 8 39 39  
9 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - 10 23 33 33  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) (-) 11 6 (-) 5 6 (3) 5 36 33  
11 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 15 5 7 (-) (-) (-) - 32 32  
12 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - - - 16 15 31 31  
13 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) (-) 20 10 (-) - - - 30 30  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) (3) 7 4 3 3 10 (-) (-) 30 27  
15 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - 9 8 8 - 25 25  
16 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) 5 (-) 6 (-) 12 - - 23 23  
17 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 3 2 (-) - 5 9 19 19  
18 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) (-) 3 2 5 (-) (-) 4 - 14 14  
19 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) 2 (1) (1) 1 4 2 4 15 13  
20 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 5 (DNF) 1 (-) (-) 2 1 (-) 3 12 12  
21 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) - - 11 - - 11 11  
22 Jari lilja 9558 HSS Gilla Omega 36 Pieni 1.22 (-) (-) (-) (-) - - 9 - - 9 9  
23 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - - 7 - - 7 7  
23 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - - - - 7 7 7  
25 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - 6 - - - 6 6  
25 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - - 6 6 6  
27 Ville Tikkanen 6916 HSK Siniaalto2 Swan 39 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - - 5 - - 5 5  
28 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - 4 - - - 4 4 DH
29 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) (-) - - 3 - - 3 3  
30 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - - - - 2 2 2  
30 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - - 2 - - 2 2  
32 Saku Lehtinen Skippi 650 C Haukilahden venekerho Mona II Skippi 650 C Pieni 1.10 (-) (-) (-) (-) - - - - 1 1 1  


29.8 - Iso Lähtö

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:19:33 1:42:37 0:00:00 15  
2 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:14:56 1:43:24 0:00:34 13  
3 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:24:10 1:46:03 0:02:43 11  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:04:29 1:47:03 0:02:40 9  
5 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:24:49 1:49:25 0:05:16 7  
6 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:26:43 1:50:08 0:05:55 5  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:26:52 1:51:11 0:06:42 3  
8 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:40 1:51:48 0:07:07 2  
9 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 1:30:47 1:53:29 0:08:41 1  

29.8 - Pieni Lähtö

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 1:34:40 1:42:14 0:00:00 23  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:28:13 1:42:20 0:00:05 21  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:31:32 1:42:31 0:00:15 19  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:26:13 1:42:36 0:00:18 17  
5 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 1:32:13 1:43:17 0:00:56 15  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:32:46 1:43:54 0:01:29 13  
7 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:30:51 1:44:29 0:01:57 11  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:25:45 1:45:28 0:02:38 10  
9 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:40:26 1:48:28 0:05:46 9  
10 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:41:56 1:50:05 0:07:16 8  
11 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 1:32:57 1:50:37 0:07:02 7  
12 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 1:45:13 1:53:38 0:10:33 6  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:41:39 1:55:53 0:11:58 5  
14 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:52:26 2:01:26 0:17:46 4  
15 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:46:33 2:01:28 0:16:52 3  
16 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:42:11 2:05:41 0:19:04 2  
17 Saku Lehtinen Skippi 650 C Haukilahden venekerho Mona II Skippi 650 C Pieni 1.10 2:00:22 2:12:24 0:27:25 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com