event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 46, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 29.8 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (14) (10) (-) 24 28 25 33 (22) 24 180 134  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 (10) (16) 17 22 24 (-) 35 28 (15) 167 126  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (14) (11) 16 20 (-) 27 26 30 144 119  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (12) 21 (14) 26 27 25 (OCS) 18 143 117  
5 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - 23 31 24 28 106 106  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (18) 22 21 20 18 19 118 100  
7 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 (12) (7) 15 (13) 18 (14) 16 16 26 137 91  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (6) 18 (4) (12) 13 19 22 (9) 17 120 89  
9 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) (-) - 17 29 7 20 73 73  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (8) (6) (7) 8 14 15 19 (6) 9 92 65  
11 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) (-) (-) 11 16 12 21 (-) - 60 60  
11 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) (-) 26 7 11 (-) - 16 60 60  
11 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) 8 (-) (-) 7 23 11 11 60 60  
14 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 8 (-) (-) 30 (-) - 15 - 53 53  
14 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 10 4 (-) 15 12 12 53 53  
16 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 6 10 18 - 13 47 47  
17 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - 14 32 46 46  
18 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 20 23 (-) (-) (-) - - - 43 43  
19 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - - - 20 22 42 42  
19 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 19 6 12 (-) (-) (-) - 42 42  
21 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) (-) 13 7 (-) 8 7 (4) 5 44 40  
21 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 8 3 11 10 8 40 40  
23 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (3) 6 9 11 4 5 (3) (-) 41 35  
23 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - 13 9 13 - 35 35  
23 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) (-) 20 15 (-) - - - 35 35  
26 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) (2) 10 4 3 5 12 (-) (-) 36 34  
27 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) (-) 9 (-) (-) - 17 - 7 33 33  
28 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) 5 (-) 10 (-) 14 - - 29 29  
29 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 3 2 (-) - 8 14 27 27  
30 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) (-) 3 2 9 (-) (-) 5 - 19 19  
30 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 4 (-) 6 5 (-) (-) (-) - 19 19 DH
32 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) (-) (-) 17 - - - - 17 17  
33 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) - - 13 - - 13 13  
33 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) 2 (1) (1) 1 4 2 4 15 13  
35 Jari lilja 9558 HSS Gilla Omega 36 Pieni 1.22 (-) (-) (-) (-) - - 11 - - 11 11  
36 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - - - - 10 10 10  
37 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - 9 - - - 9 9  
37 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (DNF) 1 (-) (-) 2 1 (-) 3 9 9  
39 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) - - 8 - - 8 8  
40 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - 6 - - - 6 6 DH
40 Ville Tikkanen 6916 HSK Siniaalto2 Swan 39 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - - 6 - - 6 6  
40 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - - - - 6 6 6  
43 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) (-) - - 3 - - 3 3  
44 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - - - - 2 2 2  
44 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) - - 2 - - 2 2  
46 Saku Lehtinen Skippi 650 C Haukilahden venekerho Mona II Skippi 650 C Pieni 1.10 (-) (-) (-) (-) - - - - 1 1 1  


29.8

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 1:34:40 1:42:14 0:00:00 32  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:28:13 1:42:20 0:00:05 30  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:31:32 1:42:31 0:00:15 28  
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:26:13 1:42:36 0:00:18 26  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:19:33 1:42:37 0:00:18 24  
6 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 1:32:13 1:43:17 0:00:56 22  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:14:56 1:43:24 0:00:51 20  
8 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:32:46 1:43:54 0:01:29 19  
9 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:30:51 1:44:29 0:01:57 18  
10 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:25:45 1:45:28 0:02:38 17  
11 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 1:24:10 1:46:03 0:03:01 16  
12 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:04:29 1:47:03 0:02:54 15  
13 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:40:26 1:48:28 0:05:46 14  
14 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:24:49 1:49:25 0:05:34 13  
15 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:41:56 1:50:05 0:07:16 12  
16 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:26:43 1:50:08 0:06:13 11  
17 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 1:32:57 1:50:37 0:07:02 10  
18 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:26:52 1:51:11 0:06:59 9  
19 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:26:40 1:51:48 0:07:25 8  
20 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 1:30:47 1:53:29 0:08:59 7  
21 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 1:45:13 1:53:38 0:10:33 6  
22 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:41:39 1:55:53 0:11:58 5  
23 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:52:26 2:01:26 0:17:46 4  
24 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:46:33 2:01:28 0:16:52 3  
25 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:42:11 2:05:41 0:19:04 2  
26 Saku Lehtinen Skippi 650 C Haukilahden venekerho Mona II Skippi 650 C Pieni 1.10 2:00:22 2:12:24 0:27:25 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com