event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 10, Discards: 5, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 14, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 29.8 5.9 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (11) (9) (-) (10) 14 14 13 12 15 (9) 107 68  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 (9) 11 (10) (8) 12 (-) 15 14 (9) 15 103 67  
3 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) (-) (-) 12 11 4 13 11 51 51  
4 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 7 (-) (-) 16 (-) (-) 10 - 13 46 46  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 (5) (4) (4) 8 10 7 (2) (3) 7 57 39  
6 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) (-) 12 3 8 (-) (-) 11 - 34 34  
7 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) 6 (-) (-) 4 9 8 5 (3) 35 32  
8 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 2 6 5 (-) 7 5 25 25  
8 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 13 12 (-) (-) (-) (-) - - - 25 25  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (1) 2 6 6 2 (1) (1) (-) 1 20 17  
11 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 4 (1) 2 6 2 2 17 16  
12 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) (-) 8 (-) (-) (-) 3 - 1 - 12 12  
13 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 5 3 (-) 2 1 (-) (-) (-) (-) - 11 11 DH
14 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) (-) (-) 10 (-) - - - - 10 10  

Pieni Lähtö

Sailed: 10, Discards: 5, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 32, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 29.8 5.9 Total Nett DH/W
1 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (11) (9) 16 16 (-) 24 20 21 (12) 129 97  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (9) 17 14 20 19 22 (OCS) (11) (6) 118 92  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) 17 26 18 19 10 90 90  
4 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) 18 18 15 16 14 (13) (-) 94 81  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 (9) (7) 13 (12) 14 (11) 14 (12) 17 14 123 72  
6 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (7) 13 (4) 10 (8) 13 20 (6) 10 (8) 99 66  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) (-) (-) 8 12 7 18 (-) (-) - 45 45  
8 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 7 4 (-) 13 7 8 (1) 40 39  
9 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) (-) - - 10 23 - 33 33  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) (-) 11 6 (-) 5 6 (3) 5 (2) 38 33  
11 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 15 5 7 (-) (-) (-) (-) - 32 32  
12 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) - - 16 15 - 31 31  
13 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) (-) 20 10 (-) (-) - - - 30 30  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) (3) 7 4 3 3 10 (-) (-) (-) 30 27  
15 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) 9 8 8 - - 25 25  
16 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) 5 (-) 6 (-) 12 (-) - - 23 23  
17 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 3 2 (-) (-) 5 9 - 19 19  
18 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) (-) 3 2 5 (-) (-) 4 (-) - 14 14  
19 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) 2 (1) (1) 1 4 2 4 (-) 15 13  
20 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 5 (DNF) 1 (-) (-) 2 1 (-) 3 (-) 12 12  
21 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 7 4 11 11  
21 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) (-) - 11 - - - 11 11  
23 Jari lilja 9558 HSS Gilla Omega 36 Pieni 1.22 (-) (-) (-) (-) (-) - 9 - - - 9 9  
24 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) - 7 - - - 7 7  
25 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) (-) 6 - - - - 6 6  
25 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 6 - 6 6  
27 Ville Tikkanen 6916 HSK Siniaalto2 Swan 39 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) (-) - 5 - - - 5 5  
28 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) (-) 4 - - - - 4 4 DH
29 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) (-) (-) - 3 - - - 3 3  
30 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 2 - 2 2  
30 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) (-) - 2 - - - 2 2  
32 Saku Lehtinen Skippi 650 C Haukilahden venekerho Mona II Skippi 650 C Pieni 1.10 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 1 - 1 1  


Korjatut tulokset 8.9.17

5.9 - Iso Lähtö

Rata F myötäpäivään. Tuuli 10 m/s ENE

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:54:23 1:30:17 0:00:00 15  
2 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:15:33 1:37:28 0:05:34 13  
3 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:12:23 1:39:53 0:06:58 11  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:17:56 1:40:32 0:07:57 9  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:21:32 1:44:22 0:11:00 7  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:21:47 1:45:30 0:11:48 5  
7 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:35 1:46:09 0:12:30 3  
8 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:23:34 1:47:48 0:13:35 2  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:31:54 2:00:23 0:22:59 1  

5.9 - Pieni Lähtö

Rata F myötäpäivään. Tuuli 10 m/s ENE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:23:40 1:39:34 0:00:00 14  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:27:25 1:41:24 0:01:35 12  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:30:34 1:41:26 0:01:40 10  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:23:15 1:42:24 0:02:18 8  
5 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:29:14 1:42:37 0:02:39 6  
6 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 1:28:23 1:45:11 0:04:43 4  
7 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:32:31 1:45:28 0:05:11 2  
8 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:39:59 1:47:59 0:07:48 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com