event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2017

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 10, Discards: 5, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 46, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 9.5 16.5 23.5 30.5 6.6 8.8 15.8 22.8 29.8 5.9 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (14) (10) (-) 24 28 25 33 (22) 24 (15) 195 134  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 (10) (16) (17) 22 24 (-) 35 28 (15) 23 190 132  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 (-) (14) (11) 16 20 (-) 27 26 30 (13) 157 119  
4 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) 23 31 24 28 11 117 117  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) (12) 21 (14) 26 27 25 (OCS) 18 (9) 152 117  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (18) 22 21 20 18 19 (-) 118 100  
7 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 (12) (7) (15) (13) 18 (14) 16 16 26 19 156 95  
8 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) (-) (-) 17 29 7 20 17 90 90  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (6) 18 (4) (12) 13 19 22 (9) 17 (10) 130 89  
10 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 (DNF) 8 (-) (-) 30 (-) (-) 15 - 21 74 74  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (8) (6) (7) (8) 14 15 19 (6) 9 8 100 65  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 (-) (-) (-) 11 16 12 21 (-) (-) - 60 60  
12 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.26 (-) (-) (-) 26 7 11 (-) (-) 16 - 60 60  
12 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) (-) 8 (-) (-) 7 23 11 11 (4) 64 60  
15 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 10 4 (-) 15 12 12 (2) 55 53  
16 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 6 10 18 (-) 13 5 52 52  
17 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) (-) - - 14 32 - 46 46  
18 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 (-) 20 23 (-) (-) (-) (-) - - - 43 43  
19 Emil Lindblom 448 ESF Sara Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) - - 20 22 - 42 42  
19 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 (-) 5 19 6 12 (-) (-) (-) (-) - 42 42  
21 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (-) (-) 13 7 (-) 8 7 (4) (5) 6 50 41  
22 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (-) (-) (-) (-) 8 (3) 11 10 8 3 43 40  
23 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (-) (3) 6 9 11 4 5 (3) (-) (1) 42 35  
23 Vesa Lindqvist 483 HSK Jynx Albin Express Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) 13 9 13 - - 35 35  
23 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 (-) (-) (-) 20 15 (-) (-) - - - 35 35  
26 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 (-) (2) 10 4 3 5 12 (-) (-) (-) 36 34  
27 Mikko Toppila 9703 KLV Jasmiina Mannerberg 31 Iso 1.25 (-) (-) 9 (-) (-) (-) 17 - 7 - 33 33  
28 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) 5 (-) 10 (-) 14 (-) - - 29 29  
29 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) 3 2 (-) (-) 8 14 - 27 27  
30 Eetu Rousku 3550 HSK Nöffi NF 30 Pieni 1.10 (-) (-) 3 2 9 (-) (-) 5 (-) - 19 19  
30 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 4 (-) 6 5 (-) (-) (-) (-) - 19 19 DH
32 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 10 7 17 17  
32 Henrik Andersson 11034 HSK Casper Dehler 34 SV Iso 1.27 (-) (-) (-) (-) 17 (-) - - - - 17 17  
34 Risto Saikko 5879 KoPu Ecco Domani Artina 33 Pieni 1.15 (-) (-) (-) (-) (-) - 13 - - - 13 13  
34 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 (-) (-) 2 (1) (1) 1 4 2 4 (-) 15 13  
36 Jari lilja 9558 HSS Gilla Omega 36 Pieni 1.22 (-) (-) (-) (-) (-) - 11 - - - 11 11  
37 Kai Kuusi 4000 SPS Cosa Nostra Hurricane 900 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) (-) 9 - - - - 9 9  
37 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (DNF) 1 (-) (-) 2 1 (-) 3 (-) 9 9  
39 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 (-) (-) (-) (-) (-) - 8 - - - 8 8  
40 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) (-) 6 - - - - 6 6 DH
40 Ville Tikkanen 6916 HSK Siniaalto2 Swan 39 Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) (-) - 6 - - - 6 6  
40 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 6 - 6 6  
43 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) (-) (-) - 3 - - - 3 3  
44 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 2 - 2 2  
44 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 (-) (-) (-) (-) (-) - 2 - - - 2 2  
46 Saku Lehtinen Skippi 650 C Haukilahden venekerho Mona II Skippi 650 C Pieni 1.10 (-) (-) (-) (-) (-) - - - 1 - 1 1  


Korjatut tulokset 8.9.17

5.9

Rata F myötäpäivään. Tuuli 10 m/s ENE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:54:23 1:30:17 0:00:00 23  
2 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:15:33 1:37:28 0:05:34 21  
3 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:23:40 1:39:34 0:07:48 19  
4 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:12:23 1:39:53 0:06:58 17  
5 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:17:56 1:40:32 0:07:57 15  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:27:25 1:41:24 0:09:36 13  
7 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:30:34 1:41:26 0:09:58 11  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:23:15 1:42:24 0:09:51 10  
9 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:29:14 1:42:37 0:10:44 9  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:21:32 1:44:22 0:11:00 8  
11 Manne Miettinen 11395 HSK Nella J/80 Pieni 1.19 1:28:23 1:45:11 0:12:31 7  
12 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:32:31 1:45:28 0:13:20 6  
13 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:21:47 1:45:30 0:11:48 5  
14 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:35 1:46:09 0:12:30 4  
15 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:23:34 1:47:48 0:13:35 3  
16 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:39:59 1:47:59 0:16:24 2  
17 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:31:54 2:00:23 0:22:59 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com