event burgee venue burgee

KoPun Karvalakkikisa

6.10.2018

Lähtö - LYS 1 Ryhmä

Start: LYS 1, Finishes: Finish time, Time: 10:50:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 LYS 1 1.41 13:46:08 2:56:08 4:08:21 0:00:00
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-TRON Farr TP52 LYS 1 1.66 13:19:57 2:29:57 4:08:55 0:00:21
3 Mika Tolvanen 11844 HSK Secrays First 40 LYS 1 1.38 13:55:14 3:05:14 4:15:37 0:05:16
4 Hannu Hiillos 9419 EPS Touch Down 2-ton LYS 1 1.33 14:05:55 3:15:55 4:20:34 0:09:11
5 Ilmari Absetz 15476 RTM Kind of Magic IMX 38 LYS 1 1.31 14:11:02 3:21:02 4:23:21 0:11:27
6 Pekka Rapeli 44721 ESF Imoou B Bavaria 38 Match LYS 1 1.33 14:09:45 3:19:45 4:25:40 0:13:01
7 Akseli Sajaniemi 17403 EML Tyyne IMX 40 LYS 1 1.37 14:10:34 3:20:34 4:34:47 0:19:17
8 Ville Valtonen 11854 Kopu Earl Grey HP 1030 LYS 1 1.31 14:25:31 3:35:31 4:42:20 0:25:56
9 Palle Eklund 11369 HSK VindUngen Finnflyer 36 LYS 1 1.32 14:30:18 3:40:18 4:50:48 0:32:09
10 Jari Selin 11573 EMK Storm Petrel Pogo 40 LYS 1 1.48 14:12:43 3:22:43 5:00:01 0:34:55
11 Ari Känsäkoski 38 HSK Fuji Class40 Ocd 40 LYS 1 1.54 14:07:41 3:17:41 5:04:26 0:36:25
12 Petri Hillberg 11513 Heips Das Boot Salona 38 R LYS 1 1.32   DNF    
13 Fredrik Knudsen 11732 HUS rf Fart Farr 40 OD LYS 1 1.51   DNC    

Lähtö - LYS 2 Ryhmä

Start: LYS 2, Finishes: Finish time, Time: 10:40:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Sakari Laulajainen 11611 KLV Ramdata Salona 37 IBC LYS 2 1.30 13:52:11 3:12:11 4:09:50 0:00:00
2 Tom Finell 10810 ESF FinnFun Finngulf 331 LYS 2 1.23 14:03:32 3:23:32 4:10:21 0:00:25
3 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 LYS 2 1.23 14:10:53 3:30:53 4:19:23 0:07:46
4 Nils Rostedt 12332 ESF Xelina X-332 LYS 2 1.24 14:11:08 3:31:08 4:21:48 0:09:39
5 Panu Kuitunen 9869 HSK Colette First 36.7 LYS 2 1.28 14:06:05 3:26:05 4:23:47 0:10:54
6 Timoleon Caravitis 8800 Kopu Carlen Finngulf 39 LYS 2 1.27 14:08:48 3:28:48 4:25:11 0:12:05
7 Magnus Silen swe-1 NJK Kurt Archambault 35 LYS 2 1.30 14:04:09 3:24:09 4:25:24 0:11:58
8 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 LYS 2 1.25 14:12:42 3:32:42 4:25:53 0:12:50
9 Jörgen Bärlund 11830 BSS Senja Bavaria 35 Match LYS 2 1.27 14:09:24 3:29:24 4:25:56 0:12:41
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 LYS 2 1.28 14:15:03 3:35:03 4:35:16 0:19:52
11 Marjo Mansen 11671 HSS Aava Arcona 340 LYS 2 1.29 14:13:40 3:33:40 4:35:38 0:20:00
12 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 LYS 2 1.29   DNF    
13 Seppo Kari 11595 HSK Tetu 5 X-34 LYS 2 1.26   DNC    

Lähtö - LYS 3 Ryhmä

Start: LYS 3, Finishes: Finish time, Time: 10:30:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Ryhmä LYS Finish Elapsed Corrected BCE
1 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J80 LYS 3 1.20 14:00:51 3:30:51 4:13:01 0:00:00
2 Tuomas Ikonen 9732 EPS Ellu Elan 31 LYS 3 1.17 14:06:41 3:36:41 4:13:31 0:00:26
3 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 LYS 3 1.16 14:13:06 3:43:06 4:18:48 0:04:59
4 Pekka Annunen 279 Kopu 4PLAY Albin Express LYS 3 1.11 14:23:56 3:53:56 4:19:40 0:05:59
5 Konsta Hämäläinen 3351 MP Tiare MP-34 LYS 3 1.18 14:11:08 3:41:08 4:20:56 0:06:43
6 Antti Salovuori 2545 MP Merelli FE 83 LYS 3 1.08 14:32:21 4:02:21 4:21:44 0:08:04
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 LYS 3 1.16 14:20:34 3:50:34 4:27:27 0:12:27
8 Petteri Tarkio 11740 HSK Belette First 31.7 LYS 3 1.19 14:23:07 3:53:07 4:37:25 0:20:30
9 Ville Salminen 10279 MSVK Xtempore X-302 LYS 3 1.16   DNC    

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com