event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 46, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 15.5 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. 4.9. 11.9 Total Nett DH/W
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43   (-) 30 (-) (-) 31 25 30 33 (-) 149 149  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11   (-) 24 (15) 28 23 (-) 22 35 (20) 167 132  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15   (-) 20 (-) (14) 27 (DNF) 26 31 16 134 120  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29   22 (DNF) (11) 24 (11) 15 28 29 (10) 150 118  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29   20 28 (13) 30 21 (13) 17 (11) (6) 159 116  
6 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66   24 10 (-) (-) 33 (DNF) 32 13 (5) 117 112  
7 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11   (11) 26 (-) 26 (DNF) 19 13 25 (-) 120 109  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16   18 20 (5) 18 25 (11) (8) 20 (8) 133 101  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23   (-) 14 (-) (-) 20 23 19 23 (12) 111 99  
10 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20   (-) (6) 17 20 12 17 (7) 21 (-) 100 87  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20   10 9 (-) (6) 29 (-) 18 19 (-) 91 85  
12 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16   (12) 17 (-) 12 (-) (7) 24 16 14 102 83  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28   16 18 (9) 15 (10) (9) 12 17 (7) 113 78  
14 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29   26 (-) (-) (-) (-) 21 - 27 - 74 74  
15 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30   (-) 32 (-) (-) (-) - - 22 18 72 72  
16 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31   13 11 (-) 8 16 (4) 15 (-) (DNF) 67 63  
17 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19   6 22 (3) (3) 15 10 5 (-) (-) 64 58  
18 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27   (-) 16 (-) 13 9 (-) 10 9 (-) 57 57  
18 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38   (-) (-) (-) (-) 18 27 - 12 - 57 57  
20 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11   (-) (-) (-) 22 19 (-) 14 - - 55 55  
21 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29   (-) (DNF) 7 17 13 (-) 9 5 (DNF) 51 51  
22 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14   9 15 (-) 11 (-) (-) (-) 14 - 49 49  
23 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08   (-) (OCS) (-) 16 18 14 (-) - - 48 48  
24 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14   (5) 13 (-) 7 (DNF) 6 11 8 (-) 50 45  
25 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25   (-) (-) (-) (-) - - 20 19 - 39 39  
26 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32   14 (-) (-) (-) (-) - 16 - - 30 30 DH
27 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16   7 8 (-) (-) 14 (-) (-) - - 29 29  
28 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08   (-) 12 (-) 10 (DNF) (-) - - - 22 22  
29 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07   4 5 (-) 4 (-) 3 (1) 3 (-) 20 19  
30 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23   8 (-) (-) 9 (-) (-) - - - 17 17  
31 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28   (-) (-) 4 (-) (-) - 6 6 - 16 16  
31 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08   (-) (-) (-) (-) - 12 4 OCS - 16 16  
33 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18   (-) (-) (-) (-) - - - 15 - 15 15  
34 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19   (-) (-) (-) (-) - 8 3 - - 11 11 DH
35 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08   3 4 1 2 (-) (-) (-) (-) - 10 10  
35 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07   (-) (-) (-) (-) DNF - - 10 - 10 10  
37 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27   (-) 7 2 (-) (-) (-) - - - 9 9  
38 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25   (-) (-) (-) (-) - - - 7 - 7 7  
39 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14   (-) (-) (-) (-) - - 2 4 - 6 6  
40 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09   (-) (-) (-) (-) - 5 - - - 5 5  
40 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11   (-) (-) (-) 5 (DNF) - - - - 5 5  
42 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23   1 (-) (-) 1 (DNF) (-) - - - 2 2  
42 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14   2 (-) (-) (-) (-) - - - DNF 2 2  
44 Magnus Silen SWE-1 NJK Krut Archambault 35 Iso 1.30   (-) (-) (-) (-) - - - - DNF 0 0  
44 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08   (-) (-) (-) (-) DNF - - - - 0 0  
44 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21   (-) (-) (-) (-) DNF - - DNF - 0 0  


15.5

Molemmat lähdöt peruttiin tuulen puutteen vuoksi

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Tila Points DH/W

22.5

G-rata vastapäivään. Tuuli 3-6 m/s E

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:11:00 1:31:35 0:00:00 26  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:56:16 1:33:24 0:01:06 24  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:13:39 1:35:01 0:02:39 22  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:14:05 1:35:34 0:03:05 20  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:22:33 1:35:45 0:03:36 18  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:15:14 1:36:18 0:03:41 16  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:13:40 1:37:14 0:04:17 14 DH
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:14:25 1:37:29 0:04:30 13  
9 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:24:18 1:37:47 0:05:21 12  
10 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:28:26 1:38:10 0:05:55 11  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:22:21 1:38:49 0:06:01 10  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:27:45 1:40:02 0:07:24 9  
13 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:21:44 1:40:32 0:07:16 8  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:29:20 1:43:38 0:10:23 7  
15 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:27:29 1:44:06 0:10:31 6  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:31:27 1:44:15 0:11:06 5  
17 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:39:24 1:46:21 0:13:48 4  
18 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:39:30 1:47:28 0:14:42 3  
19 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:37:18 1:50:55 0:16:57 2  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:32:00 1:53:10 0:17:32 1  

29.5

F-rata. Tuuli 4-9 m/s SV

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:16:28 1:39:24 0:00:00 32  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:09:48 1:39:49 0:00:17 30  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:22 1:42:23 0:02:18 28  
4 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:33:30 1:43:47 0:03:57 26  
5 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:34:32 1:44:56 0:04:59 24  
6 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:28:27 1:45:15 0:04:55 22  
7 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:31:35 1:45:19 0:05:09 20  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:30:47 1:45:19 0:05:05 20  
9 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:22:30 1:45:36 0:04:50 18  
10 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:31:30 1:46:08 0:05:48 17  
11 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:59 1:46:40 0:05:43 16  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:33:38 1:46:45 0:06:26 15  
13 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:27:10 1:47:13 0:06:21 14  
14 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:35:37 1:49:00 0:08:25 13  
15 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:41:09 1:49:15 0:09:06 12  
16 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:23:45 1:49:43 0:07:52 11  
17 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:06:20 1:50:07 0:06:27 10  
18 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:32:15 1:50:42 0:09:25 9  
19 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:35:35 1:50:53 0:09:53 8  
20 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 1:29:04 1:53:07 0:10:48 7  
21 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:36:40 1:56:00 0:13:50 6  
22 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:53:46 2:01:44 0:20:52 5  
23 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:57:52 2:07:18 0:25:49 4  
24 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 DNF     0  
24 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 DNF     0  
24 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 OCS     0  

5.6

G-rata vastapäivään. Tuuli 9-12 NNW

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:23:48 1:40:34 0:00:00 17  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:31:35 1:41:39 0:00:59 15  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:18 1:42:18 0:01:21 13  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:19:53 1:43:03 0:01:56 11  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:20:50 1:43:28 0:02:16 9  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:21:14 1:44:47 0:03:17 7  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:49 1:47:40 0:06:08 5  
8 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:25:30 1:49:26 0:06:56 4  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:37:34 1:56:06 0:13:04 3  
10 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 1:35:36 2:01:25 0:16:25 2  
11 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:59:35 2:09:09 0:26:28 1  

12.6

G-rata Tuuli 6 m/s N

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:42 1:42:49 0:00:00 30  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:32:58 1:43:12 0:00:21 28  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:33:06 1:43:20 0:00:29 26  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:20:22 1:43:40 0:00:40 24  
5 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:34:42 1:45:07 0:02:05 22  
6 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:27:37 1:45:08 0:01:56 20  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:31:13 1:45:49 0:02:35 18  
8 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:22:03 1:45:51 0:02:21 17  
9 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 1:38:14 1:46:06 0:03:02 16  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:22:56 1:46:09 0:02:37 15  
11 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:32:56 1:46:52 0:03:32 14  
12 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:24:24 1:47:11 0:03:27 13  
13 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:28 1:47:16 0:03:50 12  
14 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:34:22 1:47:35 0:04:11 11  
15 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:40:16 1:48:17 0:05:04 10  
16 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:28:14 1:48:32 0:04:39 9  
17 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:23:48 1:49:47 0:05:19 8  
18 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:36:57 1:50:31 0:06:46 7  
19 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:32:42 1:51:14 0:07:01 6  
20 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 1:41:29 1:52:39 0:08:52 5  
21 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:45:31 1:52:54 0:09:26 4  
22 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:37:02 1:55:28 0:10:38 3  
23 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:49:53 1:58:40 0:14:41 2  
24 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:46:01 2:10:24 0:22:26 1  

14.8

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:18:52 2:10:55 0:00:00 33  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:37:25 2:19:18 0:05:52 31  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:56:45 2:20:06 0:07:39 29  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 2:02:01 2:20:19 0:08:10 27  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 2:02:11 2:21:44 0:09:19 25  
6 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 2:09:12 2:23:25 0:11:15 23  
7 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:52:01 2:24:30 0:10:32 21  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 2:04:29 2:33:07 0:18:03 20  
9 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 2:20:49 2:36:18 0:22:52 19  
10 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:55:04 2:38:48 0:20:12 18  
10 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 2:27:02 2:38:48 0:25:49 18  
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 2:01:41 2:39:24 0:21:45 16  
13 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 2:15:29 2:41:14 0:25:28 15  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 2:20:31 2:43:00 0:27:39 14  
15 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 2:06:27 2:43:07 0:24:58 13  
16 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 2:20:29 2:48:35 0:31:23 12  
17 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 2:12:14 2:50:35 0:30:45 11  
18 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 2:16:25 2:54:37 0:34:08 10  
19 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 2:17:38 2:54:48 0:34:33 9  
20 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 DNF     0  
20 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 DNF     0  
20 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 DNF     0  
20 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 DNF     0  
20 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 DNF     0  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 DNF     0  
20 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 DNF     0  
20 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 DNF     0  

21.8

Tuuli 10-13ms luode

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:22:35 1:53:58 0:00:00 27  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:19:54 1:54:15 0:00:12 25  
3 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:33:15 1:54:42 0:00:36 23  
4 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:29:13 1:55:05 0:00:52 21  
5 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:45:37 1:57:14 0:02:57 19  
6 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:38:31 1:58:13 0:03:33 17  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:31:50 1:58:28 0:03:29 15  
8 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 1:49:57 1:58:45 0:04:26 14  
9 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:32:50 1:59:45 0:04:29 13  
10 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 1:51:15 2:00:09 0:05:44 12  
11 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:44:15 2:00:56 0:06:00 11  
12 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:43:10 2:02:46 0:07:24 10  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:36:06 2:03:00 0:07:04 9  
14 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:44:32 2:04:24 0:08:46 8 DH
15 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:47:53 2:05:09 0:09:38 7  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:50:41 2:06:11 0:10:43 6  
17 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 2:09:16 2:20:54 0:24:43 5  
18 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:54:00 2:29:20 0:27:00 4  
19 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:33:06 2:43:49 0:46:35 3  
20 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 DNF     0  
20 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 DNF     0  

28.8.

Rata F
Tuuli 5-6 m/s SEE

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:04:29 1:47:03 0:00:00 32  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:15:23 1:47:48 0:00:32 30  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:14 1:52:32 0:04:15 28  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:40:55 1:56:03 0:07:50 26  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:42:13 1:58:34 0:09:56 24  
6 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:46:56 1:58:42 0:10:30 22  
7 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:35:02 1:58:48 0:09:24 20  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:36:39 1:58:53 0:09:37 19  
9 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:39:49 1:59:47 0:10:37 18  
10 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:33:21 2:00:25 0:10:22 17  
11 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:31:33 2:00:51 0:10:27 16 DH
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:42 2:01:26 0:10:59 15  
13 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:50:32 2:02:42 0:14:06 14  
14 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:51:36 2:03:53 0:15:10 13  
15 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:37:02 2:04:12 0:13:24 12  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:50:05 2:05:30 0:16:11 11  
17 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:39:13 2:06:00 0:14:56 10  
18 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:37:42 2:06:02 0:14:43 9  
19 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:49:05 2:06:32 0:16:48 8  
20 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:46:45 2:08:06 0:17:33 7  
21 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:40:11 2:08:14 0:16:33 6  
22 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:53:15 2:14:46 0:23:18 5  
23 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 2:05:54 2:15:58 0:26:47 4  
24 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 2:04:45 2:28:27 0:34:48 3 DH
25 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 2:10:19 2:28:34 0:36:25 2  
26 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:29:13 2:39:40 0:49:11 1  

4.9.

Rata E myötäpäivää
Tuuli 3-5 m/s NE

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:26:39 1:36:11 0:00:00 35  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:08:16 1:37:37 0:01:00 33  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:24:57 1:37:42 0:01:19 31  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:15:50 1:37:50 0:01:16 29  
5 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:16:03 1:38:06 0:01:29 27  
6 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:28:34 1:38:19 0:01:55 25  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:19:59 1:38:23 0:01:47 23  
8 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:16:30 1:39:27 0:02:31 22  
9 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:23:17 1:39:56 0:03:08 21  
10 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:26:33 1:40:24 0:03:38 20  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:24:26 1:41:19 0:04:17 19  
11 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:21:03 1:41:19 0:04:06 19  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:19:19 1:41:32 0:04:10 17  
14 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:28:01 1:42:06 0:05:06 16  
15 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18 1:26:57 1:42:36 0:05:26 15  
16 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:30:04 1:42:41 0:05:42 14  
17 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:02:10 1:43:12 0:04:14 13  
18 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:15:10 1:43:44 0:05:28 12  
19 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:20:33 1:43:55 0:05:59 11  
20 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:38:16 1:45:09 0:08:23 10  
21 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:32 1:46:05 0:07:48 9  
22 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:33:04 1:46:06 0:08:42 8  
23 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25 1:26:56 1:48:40 0:09:59 7  
24 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:25:12 1:49:03 0:10:03 6  
25 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:24:35 1:49:07 0:10:01 5  
26 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 1:40:39 1:54:44 0:16:17 4  
27 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:52:30 2:00:23 0:22:37 3  
28 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 OCS     0  
28 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 DNF     0  

11.9

Rata G vastapäivään
Tuuli SSW 6-10 m/s

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:28:40 1:38:25 0:00:00 20  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:15:59 1:38:47 0:00:17 18  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:25:56 1:38:49 0:00:21 16  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:25:49 1:39:33 0:00:58 14  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:21:12 1:39:53 0:01:11 12  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:17:34 1:40:04 0:01:16 10  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:27:03 1:40:59 0:02:12 8  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:19:35 1:41:52 0:02:42 7  
9 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:19 1:42:19 0:03:01 6  
10 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:02:16 1:43:22 0:02:59 5  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 DNF     0  
11 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 DNF     0  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 DNF     0  
11 Magnus Silen SWE-1 NJK Krut Archambault 35 Iso 1.30 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com