event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: LYS, Entries: 20, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 Total Nett DH/W
1 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 26 26  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 24 24  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 22 22  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 20 20  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 18 18  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 16 16  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 14 14 DH
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 13 13  
9 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 12 12  
10 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 11 11 11  
11 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 10 10 10  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 9 9  
13 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 8 8  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 7 7  
15 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 6 6  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 5 5  
17 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 4 4  
18 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 3 3  
19 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 2 2  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 1 1  


22.5

G-rata vastapäivään. Tuuli 3-6 m/s E

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:11:00 1:31:35 0:00:00 26  
2 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 0:56:16 1:33:24 0:01:06 24  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:13:39 1:35:01 0:02:39 22  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:14:05 1:35:34 0:03:05 20  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:22:33 1:35:45 0:03:36 18  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:15:14 1:36:18 0:03:41 16  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:13:40 1:37:14 0:04:17 14 DH
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:14:25 1:37:29 0:04:30 13  
9 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:24:18 1:37:47 0:05:21 12  
10 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:22:21 1:38:00 0:05:23 11  
11 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 1:28:26 1:39:03 0:06:39 10  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:27:45 1:40:02 0:07:24 9  
13 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:21:44 1:40:32 0:07:16 8  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:29:20 1:43:38 0:10:23 7  
15 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:27:29 1:44:06 0:10:31 6  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:31:27 1:44:15 0:11:06 5  
17 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:39:24 1:46:21 0:13:48 4  
18 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:39:30 1:47:28 0:14:42 3  
19 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:37:18 1:50:55 0:16:57 2  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:32:00 1:53:10 0:17:32 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com