event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 12, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 7 12 19 19  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 - 16 16 16  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 10 15 15  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 11 4 15 15  
5 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 - 14 14 14  
6 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 13 - 13 13  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 9 DNF 9 9  
8 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - 8 8 8  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1 6 7 7  
10 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 - 3 3 3  
10 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 - 3 3 DH
12 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - DNF 0 0  

Pieni Lähtö

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 19, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 Total Nett DH/W
1 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 19 17 36 36  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 13 22 35 35  
3 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 17 12 29 29  
4 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 20 26 26  
5 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 11 10 21 21  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 15 6 21 21  
7 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 17 17 17  
8 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 - 14 14 14  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 8 13 13  
10 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 5 12 12  
11 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 9 - 9 9  
11 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 - 9 9 9  
13 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 - 7 7 7  
13 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 3 7 7  
15 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 2 5 5  
16 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 - 4 4 4  
17 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 - 2 2  
18 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 - 1 1  
19 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 - OCS 0 0  


29.5 - Iso Lähtö

F-rata. Tuuli 4-9 m/s SV

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:16:28 1:39:24 0:00:00 16  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:09:48 1:39:49 0:00:17 14  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:22 1:42:23 0:02:18 12  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:22:30 1:45:36 0:04:50 10  
5 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:59 1:46:40 0:05:43 8  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:23:45 1:49:43 0:07:52 6  
7 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:06:20 1:50:07 0:06:27 4  
8 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 1:29:04 1:53:07 0:10:48 3  
9 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 DNF     0  
9 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 DNF     0  

29.5 - Pieni Lähtö

F-rata. Tuuli 4-9 m/s SV

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 1:33:30 1:44:43 0:00:00 22  
2 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:28:27 1:45:15 0:00:27 20  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:30:47 1:45:19 0:00:30 17  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:31:35 1:45:19 0:00:31 17  
5 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:34:32 1:45:53 0:01:02 14  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:31:30 1:46:08 0:01:13 12  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:33:38 1:46:45 0:01:46 10  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:27:10 1:47:13 0:02:02 9  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:35:37 1:49:00 0:03:45 8  
10 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:41:09 1:49:15 0:04:11 7  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:32:15 1:49:47 0:04:15 6  
12 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:35:35 1:50:53 0:05:18 5  
13 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:36:40 1:56:00 0:09:24 4  
14 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:53:46 2:01:44 0:15:54 3  
15 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:57:52 2:07:18 0:20:54 2  
16 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 OCS     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com