event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: LYS, Entries: 31, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 48 48  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 21 39 39  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 10 26 36 36  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 19 35 35  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 9 33 33  
6 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 - 32 32 32  
7 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 24 30 30  
7 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 - 30 30 30  
9 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 17 29 29  
10 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 - 26 26  
11 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 24 24  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 24 24  
13 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 DNF 22 22  
14 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 21 21 21  
14 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 11 10 21 21  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 13 18 18  
16 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 - 18 18 18  
18 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - 16 16 16  
19 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 15 15  
20 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 - 14 14 DH
20 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 - 14 14 14  
22 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 - 12 12 12  
23 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 9 9  
24 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 - 8 8  
25 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 7 7  
25 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 - 7 7 7  
27 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 - 6 6 6  
28 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 - 2 2  
29 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 - 1 1  
30 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 - OCS 0 0  
30 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - DNF 0 0  


29.5

F-rata. Tuuli 4-9 m/s SV

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:16:28 1:39:24 0:00:00 32  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:09:48 1:39:49 0:00:17 30  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:22 1:42:23 0:02:18 28  
4 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 1:33:30 1:44:43 0:04:45 26  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:28:27 1:45:15 0:04:55 24  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:30:47 1:45:19 0:05:05 21  
6 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:31:35 1:45:19 0:05:09 21  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:22:30 1:45:36 0:04:50 19  
9 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:34:32 1:45:53 0:05:47 18  
10 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:31:30 1:46:08 0:05:48 17  
11 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:59 1:46:40 0:05:43 16  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:33:38 1:46:45 0:06:26 15  
13 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:27:10 1:47:13 0:06:21 14  
14 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:35:37 1:49:00 0:08:25 13  
15 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 1:41:09 1:49:15 0:09:06 12  
16 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:23:45 1:49:43 0:07:52 11  
17 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:32:15 1:49:47 0:08:43 10  
18 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:06:20 1:50:07 0:06:27 9  
19 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 1:35:35 1:50:53 0:09:53 8  
20 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 1:29:04 1:53:07 0:10:48 7  
21 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:36:40 1:56:00 0:13:50 6  
22 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:53:46 2:01:44 0:20:52 5  
23 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:57:52 2:07:18 0:25:49 4  
24 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 DNF     0  
24 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 OCS     0  
24 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com