event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: LYS, Entries: 32, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 13 61 61  
2 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 18 9 43 43  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 20 5 43 43  
4 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 - 24 15 39 39  
5 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 11 26 - 37 37  
6 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 10 - 34 34  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 DNF 11 33 33  
8 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 - 32 - 32 32  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 22 3 31 31  
10 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 - 30 - 30 30  
11 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 17 - 29 29  
12 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 - - 26 26  
13 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 - 24 24  
13 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 - 24 24  
15 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 - 6 17 23 23  
16 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 20 - 20 20  
17 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 10 9 - 19 19  
18 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 12 - 17 17  
19 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - 16 - 16 16  
20 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 - 15 15  
21 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 - - 14 14 DH
21 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 - 14 - 14 14  
23 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - 13 - 13 13  
24 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 - 9 9  
24 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 - 7 2 9 9  
26 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 1 8 8  
26 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 - - 8 8  
28 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - DNF 7 7 7  
29 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 - - 4 4 4  
30 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 - - 2 2  
31 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 - - 1 1  
32 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 - OCS - 0 0  


5.6

G-rata vastapäivään. Tuuli 9-12 NNW

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:23:48 1:40:34 0:00:00 17  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:31:35 1:41:39 0:00:59 15  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:18 1:42:18 0:01:21 13  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:19:53 1:43:03 0:01:56 11  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:20:50 1:43:28 0:02:16 9  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:21:14 1:44:47 0:03:17 7  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:49 1:47:40 0:06:08 5  
8 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:25:30 1:49:26 0:06:56 4  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:37:34 1:56:06 0:13:04 3  
10 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 1:35:36 2:01:25 0:16:25 2  
11 Jutta Jokela 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:59:35 2:09:09 0:26:28 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com