event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 13, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 7 12 12 12 43 43  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 9 DNF 10 10 29 29  
2 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 10 8 6 29 29  
4 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 - 16 - - 16 16  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 11 4 - - 15 15  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - DNF 6 8 14 14  
6 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 - 14 - - 14 14  
8 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 13 - - - 13 13  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - 8 - 4 12 12  
10 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1 6 - 2 9 9  
11 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 - 3 2 - 5 5  
12 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 - - 4 - 4 4  
13 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 - - - 3 3 DH

Pieni Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 21, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 Total Nett DH/W
1 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 15 22 - 22 59 59  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 19 15 7 14 55 55  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 - 20 9 24 53 53  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 17 12 - 11 40 40  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 18 5 3 32 32  
6 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 - 4 11 16 31 31  
7 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 11 10 - 9 30 30  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 15 - 12 27 27  
9 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 13 6 - 6 25 25  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 - - - 19 19 19  
10 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 - OCS - 19 19 19  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 7 - 7 19 19  
13 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - 8 - 10 18 18  
14 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 9 - - 8 17 17  
15 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 5 - - 12 12  
16 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 3 - 4 11 11  
17 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 2 3 2 10 10  
18 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 - 9 - - 9 9  
19 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 - - - 5 5 5  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 - - 1 2 2  
20 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 - - - 2 2  


12.6 - Iso Lähtö

G-rata Tuuli 6 m/s N

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:42 1:42:49 0:00:00 12  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:20:22 1:43:40 0:00:40 10  
3 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:22:03 1:45:51 0:02:21 8  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:22:56 1:46:09 0:02:37 6  
5 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:24:24 1:47:11 0:03:27 4  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:23:48 1:49:47 0:05:19 2  

12.6 - Pieni Lähtö

G-rata Tuuli 6 m/s N

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:32:58 1:43:12 0:00:00 24  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:33:06 1:43:20 0:00:08 22  
3 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:34:42 1:45:07 0:01:44 19  
3 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 1:38:14 1:45:07 0:01:47 19  
5 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:27:37 1:45:08 0:01:37 16  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:31:13 1:45:49 0:02:15 14  
7 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:32:56 1:46:52 0:03:12 12  
8 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:28 1:47:16 0:03:30 11  
9 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 1:40:16 1:47:17 0:03:49 10  
10 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:34:22 1:47:35 0:03:51 9  
11 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:28:14 1:48:32 0:04:20 8  
12 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:36:57 1:50:31 0:06:26 7  
13 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:32:42 1:51:14 0:06:42 6  
14 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 1:41:29 1:52:39 0:08:31 5  
15 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:45:31 1:52:54 0:09:04 4  
16 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:37:02 1:55:28 0:10:19 3  
17 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:49:53 1:58:40 0:14:20 2  
18 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:46:01 2:10:24 0:22:07 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com