event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 34, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 13 30 91 91  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 - 24 15 28 67 67  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 11 26 - 26 63 63  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 20 5 17 60 60  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 18 9 15 58 58  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 DNF 11 24 57 57  
7 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 - 6 17 18 41 41  
7 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 17 - 12 41 41  
9 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 - 10 34 34  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 22 3 3 34 34  
9 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 20 - 14 34 34  
9 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 10 - - 34 34  
13 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 - 8 32 32  
13 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 - 32 - - 32 32  
15 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 - 30 - - 30 30  
16 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - 16 - 13 29 29  
17 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 - - - 26 26  
18 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 10 9 - 6 25 25  
19 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 12 - 7 24 24  
19 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - 13 - 11 24 24  
21 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - DNF 7 16 23 23  
22 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 - - - 21 21 21  
22 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 - OCS - 21 21 21  
24 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 - - 9 17 17  
25 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 - - 15 15  
26 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 - 14 - - 14 14  
26 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 - - - 14 14 DH
28 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 - 4 13 13  
29 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 1 2 10 10  
30 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 - 7 2 - 9 9  
31 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 - - - 5 5 5  
32 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 - - 4 - 4 4  
33 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 - - 1 2 2  
33 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 - - - 2 2  


12.6

G-rata Tuuli 6 m/s N

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:42 1:42:49 0:00:00 30  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:32:58 1:43:12 0:00:21 28  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:33:06 1:43:20 0:00:29 26  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:20:22 1:43:40 0:00:40 24  
5 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:34:42 1:45:07 0:02:05 21  
5 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 1:38:14 1:45:07 0:02:09 21  
7 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:27:37 1:45:08 0:01:56 18  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:31:13 1:45:49 0:02:35 17  
9 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:22:03 1:45:51 0:02:21 16  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:22:56 1:46:09 0:02:37 15  
11 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:32:56 1:46:52 0:03:32 14  
12 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:24:24 1:47:11 0:03:27 13  
13 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:32:28 1:47:16 0:03:50 12  
14 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 1:40:16 1:47:17 0:04:11 11  
15 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:34:22 1:47:35 0:04:11 10  
16 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 1:28:14 1:48:32 0:04:39 9  
17 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:23:48 1:49:47 0:05:19 8  
18 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:36:57 1:50:31 0:06:46 7  
19 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:32:42 1:51:14 0:07:01 6  
20 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 1:41:29 1:52:39 0:08:52 5  
21 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:45:31 1:52:54 0:09:26 4  
22 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:37:02 1:55:28 0:10:38 3  
23 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 1:49:53 1:58:40 0:14:41 2  
24 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:46:01 2:10:24 0:22:26 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com