event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 14, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 7 12 12 12 11 54 54  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 9 DNF 10 10 3 32 32  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 10 8 6 2 31 31  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 11 4 - - 15 30 30  
5 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 - 14 - - 13 27 27  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - DNF 6 8 5 19 19  
7 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 - 16 - - - 16 16  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1 6 - 2 7 16 16  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - 8 - 4 1 13 13  
9 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 13 - - - - 13 13  
11 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 - - - - 9 9 9  
12 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 - 3 2 - - 5 5  
13 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 - - 4 - - 4 4  
14 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 - - - - 3 3 DH

Pieni Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 24, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 Total Nett DH/W
1 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 19 15 7 14 20 75 75  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 - 20 9 24 18 71 71  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 15 22 - 22 DNF 59 59  
4 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 13 6 - 6 24 49 49  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 15 - 12 22 49 49  
6 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 18 5 3 11 43 43  
7 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 - 4 11 16 9 40 40  
7 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 17 12 - 11 - 40 40  
9 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 - - - 19 14 33 33  
10 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 - OCS - 19 12 31 31  
11 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 11 10 - 9 - 30 30  
12 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 - 9 - - 16 25 25  
13 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 5 - - 10 22 22  
14 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 7 - 7 DNF 19 19  
15 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - 8 - 10 DNF 18 18  
16 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 9 - - 8 - 17 17  
17 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 3 - 4 - 11 11  
18 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 2 3 2 - 10 10  
19 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 - - - 5 DNF 5 5  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 - - 1 DNF 2 2  
20 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 - - - - 2 2  
22 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 - - - - DNF 0 0  
22 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.08 - - - - DNF 0 0  
22 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 - - - - DNF 0 0  


14.8 - Iso Lähtö

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:18:52 2:10:55 0:00:00 15  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:37:25 2:19:18 0:05:52 13  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:52:01 2:24:30 0:10:32 11  
4 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:55:04 2:38:48 0:20:12 9  
5 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 2:01:41 2:39:24 0:21:45 7  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 2:06:27 2:43:07 0:24:58 5  
7 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 2:12:14 2:50:35 0:30:45 3  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 2:16:25 2:54:37 0:34:08 2  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 2:17:38 2:54:48 0:34:33 1  

14.8 - Pieni Lähtö

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:56:45 2:20:06 0:00:00 24  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 2:02:01 2:20:19 0:00:11 22  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 2:02:11 2:21:44 0:01:24 20  
4 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 2:09:12 2:23:25 0:02:59 18  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 2:04:29 2:33:07 0:10:35 16  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 2:20:49 2:36:18 0:14:36 14  
7 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 2:27:02 2:37:20 0:16:06 12  
8 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 2:15:29 2:41:14 0:17:45 11  
9 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 2:20:31 2:43:00 0:19:44 10  
10 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 2:20:29 2:48:35 0:23:44 9  
11 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 DNF     0  
11 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 DNF     0  
11 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 DNF     0  
11 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 DNF     0  
11 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 DNF     0  
11 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 DNF     0  
11 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.08 DNF     0  
11 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com