event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 38, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 13 30 21 112 112  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 - 24 15 28 23 90 90  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 20 5 17 25 85 85  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 18 9 15 10 68 68  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 DNF 11 24 11 68 68  
6 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 10 - - 33 67 67  
7 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 11 26 - 26 DNF 63 63  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - 20 - 14 27 61 61  
8 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 - 30 - - 31 61 61  
10 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 10 9 - 6 29 54 54  
11 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 - 6 17 18 12 53 53  
12 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 22 3 3 15 49 49  
13 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 - 8 16 48 48  
14 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 17 - 12 - 41 41  
15 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 - - - 21 19 40 40  
16 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 - OCS - 21 18 39 39  
17 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 - 16 - 13 9 38 38  
18 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 - DNF 7 16 13 36 36  
19 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 - 14 - - 20 34 34  
19 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 - 10 - 34 34  
21 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 - 32 - - - 32 32  
22 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 - - 14 29 29  
23 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 - - - - 26 26  
24 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 12 - 7 DNF 24 24  
24 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 - 13 - 11 DNF 24 24  
26 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 - - 9 - 17 17  
26 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 - - - - 17 17 17  
28 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 - - - - 14 14 DH
29 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 - 4 - 13 13  
30 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 1 2 - 10 10  
31 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 - 7 2 - - 9 9  
32 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 - - - 5 DNF 5 5  
33 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 - - 4 - - 4 4  
34 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 - - 1 DNF 2 2  
34 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 - - - - 2 2  
36 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 - - - - DNF 0 0  
36 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.08 - - - - DNF 0 0  
36 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 - - - - DNF 0 0  


14.8

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:18:52 2:10:55 0:00:00 33  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:37:25 2:19:18 0:05:52 31  
3 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:56:45 2:20:06 0:07:39 29  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 2:02:01 2:20:19 0:08:10 27  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 2:02:11 2:21:44 0:09:19 25  
6 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 2:09:12 2:23:25 0:11:15 23  
7 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:52:01 2:24:30 0:10:32 21  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 2:04:29 2:33:07 0:18:03 20  
9 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 2:20:49 2:36:18 0:22:52 19  
10 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 2:27:02 2:37:20 0:24:41 18  
11 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:55:04 2:38:48 0:20:12 17  
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 2:01:41 2:39:24 0:21:45 16  
13 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 2:15:29 2:41:14 0:25:28 15  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 2:20:31 2:43:00 0:27:39 14  
15 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 2:06:27 2:43:07 0:24:58 13  
16 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 2:20:29 2:48:35 0:31:23 12  
17 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 2:12:14 2:50:35 0:30:45 11  
18 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 2:16:25 2:54:37 0:34:08 10  
19 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 2:17:38 2:54:48 0:34:33 9  
20 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 DNF     0  
20 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 DNF     0  
20 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 DNF     0  
20 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 DNF     0  
20 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 DNF     0  
20 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 DNF     0  
20 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.08 DNF     0  
20 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com