event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 14, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 Total Nett DH/W
1st Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 7 12 12 12 11 (6) 60 54  
2nd Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 9 (DNF) 10 10 3 8 40 40  
3rd Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 14 - - 13 12 39 39  
4th Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 10 8 6 (2) 4 35 33  
5th Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 11 4 (-) - 15 DNF 30 30  
6th Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) - - - 9 14 23 23  
6th Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 13 (-) - - - 10 23 23  
8th Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) DNF 6 8 5 - 19 19  
9th Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1 6 (-) 2 7 2 18 18  
10th Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 16 - - - - 16 16  
11th Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 8 - 4 1 - 13 13  
12th Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 3 2 - - - 5 5  
13th Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) - 4 - - - 4 4  
14th Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 (-) - - - - 3 3 DH

Pieni Lähtö

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 27, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 Total Nett DH/W
1st Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 19 15 (7) 14 20 9 84 77  
2nd Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 15 22 (-) 22 DNF 17 76 76  
3rd Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 20 9 24 18 - 71 71  
4th Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) 4 11 16 9 13 53 53  
5th Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 13 6 (-) 6 24 - 49 49  
5th Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 15 - 12 22 DNF 49 49  
7th Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 18 5 (3) 11 7 50 47  
8th Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 (-) OCS - 19 12 15 46 46  
9th Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 17 12 (-) 11 - 5 45 45  
10th Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 9 - - 16 19 44 44  
11th Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) - - 19 14 - 33 33  
12th Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 11 10 (-) 9 - - 30 30  
13th Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 7 (-) 7 DNF 4 23 23  
14th Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 5 (-) - 10 - 22 22  
15th Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) 8 - 10 DNF - 18 18  
16th Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 9 (-) - 8 - - 17 17  
17th Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 3 (-) 4 - 2 13 13  
18th Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) - - - - 11 11 11  
19th Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 2 3 2 (-) - 10 10  
20th Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) - - - - 6 6 6 DH
21st Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) - - 5 DNF - 5 5  
22nd Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) - - - - 3 3 3  
23rd Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) - 1 DNF - 2 2  
23rd Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) - - - - 2 2  
25th Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.08 (-) - - - DNF - 0 0  
25th Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) - - - DNF - 0 0  
25th Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) - - - DNF - 0 0  


21.8 - Iso Lähtö

Tuuli 10-13ms luode

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:22:35 1:53:58 0:00:00 14  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:19:54 1:54:15 0:00:12 12  
3 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:29:13 1:55:05 0:00:52 10  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:31:50 1:58:28 0:03:29 8  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:32:50 1:59:45 0:04:29 6  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:36:06 2:03:00 0:07:04 4  
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:54:00 2:29:20 0:27:00 2  
8 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 DNF     0  

21.8 - Pieni Lähtö

Tuuli 10-13ms luode

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:33:15 1:54:42 0:00:00 19  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:45:37 1:57:14 0:02:17 17  
3 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 1:49:57 1:57:39 0:02:45 15  
4 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:38:31 1:58:13 0:02:56 13  
5 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 1:51:15 2:00:09 0:05:03 11  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:44:15 2:00:56 0:05:22 9  
7 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:43:10 2:02:46 0:06:47 7  
8 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:44:32 2:04:24 0:08:09 6 DH
9 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:47:53 2:05:09 0:09:00 5  
10 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:50:41 2:06:11 0:10:04 4  
11 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 2:09:16 2:20:54 0:24:02 3  
12 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:33:06 2:43:49 0:45:54 2  
13 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com