event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 41, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 Total Nett DH/W
1st Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 (13) 30 21 13 125 112  
2nd Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 20 (5) 17 25 11 96 91  
3rd Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 24 15 28 23 - 90 90  
4th Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 30 - - 31 25 86 86  
5th Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 (DNF) 11 24 11 14 82 82  
5th Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 11 26 (-) 26 DNF 19 82 82  
7th Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 18 (9) 15 10 9 77 68  
7th Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) 6 17 18 12 15 68 68  
9th Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 10 (-) - 33 DNF 67 67  
10th Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 20 - 14 27 DNF 61 61  
11th Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 14 - - 20 23 57 57  
12th Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 (-) OCS - 21 18 17 56 56  
12th Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 22 (3) 3 15 10 59 56  
14th Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 10 9 (-) 6 29 - 54 54  
15th Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 (-) 8 16 4 52 52  
16th Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 17 (-) 12 - 7 48 48  
17th Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 (-) - - - 21 47 47  
18th Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) - - - 17 27 44 44  
19th Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) - - 21 19 - 40 40  
20th Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 16 - 13 9 - 38 38  
21st Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) DNF 7 16 13 - 36 36  
22nd Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 (-) 10 - - 34 34  
23rd Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 32 - - - - 32 32  
24th Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 12 (-) 7 DNF 6 30 30  
25th Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 (-) - 14 - 29 29  
26th Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.07 (-) 13 - 11 DNF - 24 24  
27th Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 (-) - 9 - - 17 17  
28th Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 (-) 4 - 3 16 16  
29th Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 (-) - - - - 14 14 DH
30th Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) - - - - 12 12 12  
31st Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 1 2 (-) - 10 10  
32nd Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 7 2 - - - 9 9  
33rd Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) - - - - 8 8 8 DH
34th Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) - - 5 DNF - 5 5  
34th Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) - - - - 5 5 5  
36th Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) - 4 - - - 4 4  
37th Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) - 1 DNF - 2 2  
37th Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) - - - - 2 2  
39th Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.08 (-) - - - DNF - 0 0  
39th Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) - - - DNF - 0 0  
39th Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) - - - DNF - 0 0  


21.8

Tuuli 10-13ms luode

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:22:35 1:53:58 0:00:00 27  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:19:54 1:54:15 0:00:12 25  
3 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:33:15 1:54:42 0:00:36 23  
4 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:29:13 1:55:05 0:00:52 21  
5 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:45:37 1:57:14 0:02:57 19  
6 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.07 1:49:57 1:57:39 0:03:26 17  
7 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:38:31 1:58:13 0:03:33 15  
8 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:31:50 1:58:28 0:03:29 14  
9 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:32:50 1:59:45 0:04:29 13  
10 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 1:51:15 2:00:09 0:05:44 12  
11 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:44:15 2:00:56 0:06:00 11  
12 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:43:10 2:02:46 0:07:24 10  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:36:06 2:03:00 0:07:04 9  
14 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 1:44:32 2:04:24 0:08:46 8 DH
15 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:47:53 2:05:09 0:09:38 7  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:50:41 2:06:11 0:10:43 6  
17 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 2:09:16 2:20:54 0:24:43 5  
18 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:54:00 2:29:20 0:27:00 4  
19 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:33:06 2:43:49 0:46:35 3  
20 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 DNF     0  
20 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com