event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 15, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (7) 12 12 12 11 (6) 9 69 56  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 14 (-) - 13 12 15 54 54  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 9 (DNF) 10 10 (3) 8 13 53 50  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 11 4 (-) (-) 15 DNF 17 47 47  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 10 8 6 (2) (4) 4 39 33  
6 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 13 (-) (-) - - 10 - 23 23  
6 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) - - 9 14 - 23 23  
8 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (1) 6 (-) 2 7 2 5 23 22  
9 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (DNF) 6 8 5 - 2 21 21  
10 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 16 (-) - - - - 16 16  
10 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 8 (-) 4 1 - 3 16 16  
12 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) - - - - 11 11 11  
13 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 (-) (-) - - - 7 10 10 DH
14 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 3 2 (-) - - - 5 5  
14 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) 4 - - - 1 5 5  

Pieni Lähtö

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 28, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. Total Nett DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 20 9 24 18 (-) 17 88 88  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 15 22 (-) 22 (DNF) 17 9 85 85  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 19 15 (7) 16 20 9 (7) 93 79  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 15 (-) 12 22 DNF 21 70 70  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 17 12 (-) 11 (-) 5 19 64 64  
6 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 13 6 (-) 6 24 (-) 13 62 62  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 9 (-) - 16 19 15 59 59  
7 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) (4) 11 18 9 15 6 63 59  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 18 (5) (3) 11 7 5 55 47  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - 20 14 - 11 45 45  
11 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (OCS) - 14 12 13 - 39 39  
12 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 8 (-) 7 (DNF) 4 8 32 32  
13 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 11 10 (-) 10 (-) - - 31 31  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 5 (-) (-) 10 - - 22 22  
15 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 9 (-) (-) 8 - - - 17 17  
16 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) 7 (-) 9 DNF - - 16 16  
17 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - - - 11 4 15 15  
18 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 3 (-) 4 (-) 2 1 14 14  
19 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 2 3 2 (-) (-) - 10 10  
20 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) - - - 6 2 8 8 DH
21 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - 5 DNF - - 5 5  
22 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) (-) - - - 3 - 3 3  
22 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.11 (-) (-) - - - - 3 3 3  
24 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) (-) 1 DNF - - 2 2  
24 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) (-) - - - - 2 2  
26 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) - - DNF - - 0 0  
26 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) - - DNF - - 0 0  
26 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) - - DNF - - 0 0  


28.8. - Iso Lähtö

Rata F
Tuuli 5-6 m/s SEE

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:04:29 1:47:03 0:00:00 17  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:15:23 1:47:48 0:00:32 15  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:14 1:52:32 0:04:15 13  
4 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:35:02 1:58:48 0:09:24 11  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:33:21 2:00:25 0:10:22 9  
6 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:31:33 2:00:51 0:10:27 7 DH
7 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:42 2:01:26 0:10:59 5  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:37:02 2:04:12 0:13:24 4  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:39:13 2:06:00 0:14:56 3  
10 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:37:42 2:06:02 0:14:43 2  
11 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:40:11 2:08:14 0:16:33 1  

28.8. - Pieni Lähtö

Rata F
Tuuli 5-6 m/s SEE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:40:55 1:56:03 0:00:00 21  
2 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:42:13 1:58:34 0:02:10 19  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:46:56 1:58:42 0:02:23 17  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:36:39 1:58:53 0:02:18 15  
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:39:49 1:59:47 0:03:06 13  
6 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:50:32 2:02:42 0:05:59 11  
7 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:51:36 2:03:53 0:07:03 9  
8 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:50:05 2:05:30 0:08:17 8  
9 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:49:05 2:06:32 0:09:02 7  
10 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:46:45 2:08:06 0:10:02 6  
11 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:53:15 2:14:46 0:15:44 5  
12 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 2:05:54 2:15:58 0:18:27 4  
13 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.11 2:10:19 2:24:39 0:25:46 3  
14 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 2:04:45 2:28:27 0:27:14 2 DH
15 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:29:13 2:39:40 0:40:45 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com