event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 43, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. Total Nett DH/W
1 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 (13) 30 21 (13) 17 142 116  
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 30 (-) - 31 25 30 116 116  
3 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 24 15 28 23 (-) 22 112 112  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 (DNF) (11) 24 11 15 28 111 100  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 10 (-) (-) 33 DNF 32 99 99  
6 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 11 26 (-) 26 (DNF) 19 13 95 95  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 20 (5) 18 25 11 (8) 105 92  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 20 (-) 14 27 DNF 26 87 87  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 14 (-) - 20 23 19 76 76  
10 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) (6) 17 20 12 17 7 79 73  
11 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 17 (-) 12 (-) 7 24 72 72  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 10 9 (-) 6 29 (-) 18 72 72  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 18 (9) 15 10 (9) 12 89 71  
14 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 (-) 8 16 (4) 15 67 63  
15 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 22 (3) (3) 15 10 5 64 58  
16 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - 22 19 - 14 55 55  
17 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (OCS) - 16 18 14 - 48 48  
17 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 16 (-) 13 9 - 10 48 48  
19 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 (-) (-) - - 21 - 47 47  
20 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (DNF) 7 17 13 - 9 46 46  
21 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) - - 18 27 - 45 45  
22 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 13 (-) 7 (DNF) 6 11 42 42  
23 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 (-) 11 (-) - - 35 35  
24 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 32 (-) - - - - 32 32  
25 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 (-) (-) - - - 16 30 30 DH
26 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 (-) (-) 14 - - 29 29  
27 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) 12 (-) 10 DNF - - 22 22  
28 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) - - - - 20 20 20  
29 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 (-) (-) 9 - - - 17 17  
29 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 (-) 4 (-) 3 1 17 17  
31 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) - - - 12 4 16 16  
32 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) 4 - - - 6 10 10  
32 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 1 2 (-) (-) - 10 10  
32 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) - - - 8 2 10 10 DH
35 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 7 2 (-) - - - 9 9  
36 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) - 5 DNF - - 5 5  
36 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) (-) - - - 5 - 5 5  
38 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.11 (-) (-) - - - - 3 3 3  
39 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) (-) 1 DNF - - 2 2  
39 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) (-) - - - - 2 2  
41 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) - - DNF - - 0 0  
41 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) - - DNF - - 0 0  
41 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) - - DNF - - 0 0  


28.8.

Rata F
Tuuli 5-6 m/s SEE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:04:29 1:47:03 0:00:00 32  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:15:23 1:47:48 0:00:32 30  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:27:14 1:52:32 0:04:15 28  
4 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:40:55 1:56:03 0:07:50 26  
5 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:42:13 1:58:34 0:09:56 24  
6 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:46:56 1:58:42 0:10:30 22  
7 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:35:02 1:58:48 0:09:24 20  
8 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:36:39 1:58:53 0:09:37 19  
9 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:39:49 1:59:47 0:10:37 18  
10 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:33:21 2:00:25 0:10:22 17  
11 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:31:33 2:00:51 0:10:27 16 DH
12 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 1:32:42 2:01:26 0:10:59 15  
13 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 1:50:32 2:02:42 0:14:06 14  
14 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:51:36 2:03:53 0:15:10 13  
15 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:37:02 2:04:12 0:13:24 12  
16 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:50:05 2:05:30 0:16:11 11  
17 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:39:13 2:06:00 0:14:56 10  
18 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:37:42 2:06:02 0:14:43 9  
19 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:49:05 2:06:32 0:16:48 8  
20 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:46:45 2:08:06 0:17:33 7  
21 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:40:11 2:08:14 0:16:33 6  
22 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 1:53:15 2:14:46 0:23:18 5  
23 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 2:05:54 2:15:58 0:26:47 4  
24 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.11 2:10:19 2:24:39 0:33:53 3  
25 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 2:04:45 2:28:27 0:34:48 2 DH
26 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 2:29:13 2:39:40 0:49:11 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com