event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät erikseen

Iso Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 16, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. 4.9. Total Nett DH/W
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 14 (-) (-) 13 12 15 19 73 73  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 9 (DNF) 10 10 (3) (8) 13 17 70 59  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (7) 12 12 12 11 (6) 9 (5) 74 56  
4 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 11 4 (-) (-) 15 (DNF) 17 7 54 54  
5 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 13 (-) (-) (-) - 10 - 15 38 38  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 5 10 8 6 (2) (4) (4) 9 48 38  
7 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 16 (-) (-) - - - 13 29 29  
7 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) - 9 14 - 6 29 29  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (1) 6 (-) 2 7 2 5 (-) 23 22  
9 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) - - - 11 11 22 22  
9 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (DNF) 6 8 5 (-) 2 1 22 22  
12 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 8 (-) 4 1 (-) 3 4 20 20  
13 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 (-) (-) (-) - - 7 - 10 10 DH
14 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) 4 (-) - - 1 2 7 7  
15 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 3 2 (-) (-) - - - 5 5  
16 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) - - - - 3 3 3  

Pieni Lähtö

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 29, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. 4.9. Total Nett DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 20 (9) 24 18 (-) 17 22 110 101  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 15 22 (-) 22 (DNF) 17 (9) 18 103 94  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 15 (-) 12 22 (DNF) 21 20 90 90  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 19 15 (7) 16 20 (9) (7) 12 105 82  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 9 (-) (-) 16 19 15 16 75 75  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 17 12 (-) 11 (-) (5) 19 9 73 68  
7 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) (4) 11 18 9 15 (6) 14 77 67  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 13 (6) (-) 6 24 (-) 13 10 72 66  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 18 (5) (3) 11 7 5 (-) 55 47  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 20 14 - 11 - 45 45  
11 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (OCS) (-) 14 12 13 - - 39 39  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 11 10 (-) 10 (-) (-) - 7 38 38  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 8 (-) 7 (DNF) (4) 8 5 37 33  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 5 (-) (-) 10 (-) - - 22 22  
15 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 9 (-) (-) 8 (-) - - - 17 17  
16 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 3 (-) 4 (-) 2 (1) 3 17 16  
16 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) 7 (-) 9 (DNF) - - - 16 16  
18 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) - - 11 4 OCS 15 15  
19 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 2 3 2 (-) (-) (-) - 10 10  
20 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) - - 6 3 - 9 9 DH
21 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18 (-) (-) (-) - - - - 8 8 8  
22 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) (-) - DNF - - 6 6 6  
22 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 (-) (-) (-) - - - 2 4 6 6  
24 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 5 DNF - - - 5 5  
25 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) (-) (-) - - 3 - - 3 3  
26 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) (-) 1 (DNF) - - - 2 2  
26 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) (-) (-) - - - - 2 2  
28 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) (-) - DNF - - - 0 0  
28 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) - DNF - - DNF 0 0  


4.9. - Iso Lähtö

Rata E myötäpäivää
Tuuli 3-5 m/s NE

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:08:16 1:37:37 0:00:00 19  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:15:50 1:37:50 0:00:09 17  
3 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:16:03 1:38:06 0:00:22 15  
4 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:16:30 1:39:27 0:01:24 13  
5 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:21:03 1:41:19 0:02:57 11  
6 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:19:19 1:41:32 0:03:03 9  
7 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:02:10 1:43:12 0:03:22 7  
8 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:15:10 1:43:44 0:04:26 6  
9 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:20:33 1:43:55 0:04:52 5  
10 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:32 1:46:05 0:06:40 4  
11 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25 1:26:56 1:48:40 0:08:50 3  
12 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:25:12 1:49:03 0:08:56 2  
13 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:24:35 1:49:07 0:08:54 1  

4.9. - Pieni Lähtö

Rata E myötäpäivää
Tuuli 3-5 m/s NE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:26:39 1:36:11 0:00:00 22  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:24:57 1:37:42 0:01:19 20  
3 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:28:34 1:38:19 0:01:55 18  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:19:59 1:38:23 0:01:47 16  
5 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:23:17 1:39:56 0:03:08 14  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:26:33 1:40:24 0:03:38 12  
7 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:24:26 1:41:19 0:04:17 10  
8 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:28:01 1:42:06 0:05:06 9  
9 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18 1:26:57 1:42:36 0:05:26 8  
10 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:30:04 1:42:41 0:05:42 7  
11 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:38:16 1:45:09 0:08:23 6  
12 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:33:04 1:46:06 0:08:42 5  
13 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 1:40:39 1:54:44 0:16:17 4  
14 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:52:30 2:00:23 0:22:37 3  
15 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 OCS     0  
15 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com