event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 45, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. 4.9. Total Nett DH/W
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 30 (-) (-) 31 25 30 33 149 149  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 24 (15) 28 23 (-) 22 35 147 132  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 (DNF) (11) 24 (11) 15 28 29 140 118  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 20 (-) 14 27 (DNF) 26 31 118 118  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 (13) 30 21 (13) 17 (11) 153 116  
6 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 10 (-) (-) 33 (DNF) 32 13 112 112  
7 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 (11) 26 (-) 26 (DNF) 19 13 25 120 109  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 20 (5) 18 25 (11) (8) 20 125 101  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 14 (-) (-) 20 23 19 23 99 99  
10 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) (6) 17 20 12 17 (7) 21 100 87  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 10 9 (-) (6) 29 (-) 18 19 91 85  
12 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 12 17 (-) 12 (-) (7) 24 16 88 81  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 18 (9) 15 (10) (9) 12 17 106 78  
14 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 (-) (-) (-) - 21 - 27 74 74  
15 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 (-) 8 16 (4) 15 (-) 67 63  
16 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 22 (3) (3) 15 10 5 (-) 64 58  
17 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 16 (-) 13 9 (-) 10 9 57 57  
17 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) - 18 27 - 12 57 57  
19 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 22 19 - 14 - 55 55  
20 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 32 (-) (-) - - - 22 54 54  
21 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (DNF) 7 17 13 (-) 9 5 51 51  
22 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 (-) 11 (-) (-) - 14 49 49  
23 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (OCS) (-) 16 18 14 - - 48 48  
24 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (5) 13 (-) 7 (DNF) 6 11 8 50 45  
25 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) - - - 20 19 39 39  
26 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 (-) (-) (-) - - 16 - 30 30 DH
27 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 (-) (-) 14 (-) - - 29 29  
28 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) 12 (-) 10 (DNF) - - - 22 22  
29 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 (-) 4 (-) 3 (1) 3 20 19  
30 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 (-) (-) 9 (-) - - - 17 17  
31 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) - - 12 4 OCS 16 16  
31 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) 4 (-) - - 6 6 16 16  
33 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18 (-) (-) (-) - - - - 15 15 15  
34 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) - - 8 3 - 11 11 DH
35 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) (-) - DNF - - 10 10 10  
35 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 1 2 (-) (-) (-) - 10 10  
37 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 7 2 (-) (-) - - - 9 9  
38 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) - - - - 7 7 7  
39 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 (-) (-) (-) - - - 2 4 6 6  
40 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 5 DNF - - - 5 5  
40 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) (-) (-) - - 5 - - 5 5  
42 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) (-) 1 (DNF) - - - 2 2  
42 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) (-) (-) - - - - 2 2  
44 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) (-) - DNF - - - 0 0  
44 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) - DNF - - DNF 0 0  


4.9.

Rata E myötäpäivää
Tuuli 3-5 m/s NE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:26:39 1:36:11 0:00:00 35  
2 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 1:08:16 1:37:37 0:01:00 33  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:24:57 1:37:42 0:01:19 31  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:15:50 1:37:50 0:01:16 29  
5 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 1:16:03 1:38:06 0:01:29 27  
6 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 1:28:34 1:38:19 0:01:55 25  
7 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:19:59 1:38:23 0:01:47 23  
8 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:16:30 1:39:27 0:02:31 22  
9 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 1:23:17 1:39:56 0:03:08 21  
10 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:26:33 1:40:24 0:03:38 20  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 1:24:26 1:41:19 0:04:17 19  
11 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 1:21:03 1:41:19 0:04:06 19  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:19:19 1:41:32 0:04:10 17  
14 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:28:01 1:42:06 0:05:06 16  
15 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18 1:26:57 1:42:36 0:05:26 15  
16 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:30:04 1:42:41 0:05:42 14  
17 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:02:10 1:43:12 0:04:14 13  
18 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 1:15:10 1:43:44 0:05:28 12  
19 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:20:33 1:43:55 0:05:59 11  
20 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 1:38:16 1:45:09 0:08:23 10  
21 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:23:32 1:46:05 0:07:48 9  
22 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 1:33:04 1:46:06 0:08:42 8  
23 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25 1:26:56 1:48:40 0:09:59 7  
24 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 1:25:12 1:49:03 0:10:03 6  
25 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 1:24:35 1:49:07 0:10:01 5  
26 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 1:40:39 1:54:44 0:16:17 4  
27 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 1:52:30 2:00:23 0:22:37 3  
28 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 OCS     0  
28 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.10
www.sailwave.com