event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät erikseen

Pieni Lähtö

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 29, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. 4.9. 11.9 Total Nett DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 20 (9) 24 18 (-) 17 22 (12) 122 101  
2 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 15 22 (-) 22 (DNF) 17 (9) 18 (-) 103 94  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 15 (-) 12 22 (DNF) 21 20 (10) 100 90  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 19 15 (7) 16 20 (9) (7) 12 (4) 109 82  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 9 (-) (-) 16 19 15 16 (6) 81 75  
6 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 17 12 (-) 11 (-) (5) 19 9 (8) 81 68  
7 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) (4) 11 18 9 15 (6) 14 (-) 77 67  
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 13 (6) (-) 6 24 (-) 13 10 (-) 72 66  
9 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 18 (5) (3) 11 7 5 (-) (-) 55 47  
10 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 20 14 (-) 11 - - 45 45  
11 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (OCS) (-) 14 12 13 (-) - - 39 39  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 11 10 (-) 10 (-) (-) (-) 7 - 38 38  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 5 8 (-) 7 (DNF) (4) 8 5 (-) 37 33  
14 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 5 (-) (-) 10 (-) (-) - - 22 22  
15 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 9 (-) (-) 8 (-) (-) - - - 17 17  
16 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 3 (-) 4 (-) 2 (1) 3 (-) 17 16  
16 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) 7 (-) 9 (DNF) (-) - - - 16 16  
18 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - 11 4 OCS - 15 15  
19 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 2 3 2 (-) (-) (-) (-) - 10 10  
20 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - 6 3 - - 9 9 DH
21 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18 (-) (-) (-) (-) - - - 8 - 8 8  
22 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) (-) (-) DNF - - 6 - 6 6  
22 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 (-) (-) (-) (-) - - 2 4 - 6 6  
24 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 5 (DNF) - - - - 5 5  
25 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) (-) (-) (-) - 3 - - - 3 3  
26 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) (-) 1 (DNF) (-) - - - 2 2  
26 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) (-) (-) (-) - - - DNF 2 2  
28 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) DNF - - - - 0 0  
28 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) (-) DNF - - DNF - 0 0  

Iso Lähtö

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 17, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. 4.9. 11.9 Total Nett DH/W
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 14 (-) (-) 13 12 15 19 (-) 73 73  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 (9) (DNF) 10 10 (3) (8) 13 17 12 82 62  
3 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 11 (4) (-) (-) 15 (DNF) 17 7 6 60 56  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 (7) 12 12 12 11 (6) 9 (5) (8) 82 56  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 (5) 10 8 6 (2) (4) (4) 9 10 58 43  
5 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 16 (-) (-) (-) - - 13 14 43 43  
7 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 13 (-) (-) (-) (-) 10 - 15 - 38 38  
8 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) (-) 9 14 - 6 - 29 29  
9 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 (1) 6 (-) 2 7 2 5 (-) (DNF) 23 22  
9 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) (-) - - 11 11 - 22 22  
9 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (DNF) 6 8 5 (-) 2 1 (DNF) 22 22  
12 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 8 (-) 4 1 (-) 3 4 (-) 20 20  
13 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 (-) (-) (-) (-) - 7 - - 10 10 DH
14 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) 4 (-) (-) - 1 2 - 7 7  
15 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 3 2 (-) (-) (-) - - - 5 5  
16 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) (-) - - - 3 - 3 3  
17 Magnus Silen SWE-1 NJK Krut Archambault 35 Iso 1.30 (-) (-) (-) (-) - - - - DNF 0 0  


11.9 - Pieni Lähtö

Rata G vastapäivään
Tuuli SSW 6-10 m/s

Lähtö: Pieni, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:28:40 1:38:25 0:00:00 12  
2 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:25:56 1:38:49 0:00:21 10  
3 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:25:49 1:39:33 0:00:58 8  
4 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:21:12 1:39:53 0:01:11 6  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:27:03 1:40:59 0:02:12 4  
6 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 DNF     0  

11.9 - Iso Lähtö

Rata G vastapäivään
Tuuli SSW 6-10 m/s

Lähtö: Iso, Maaliintulo: Finish time, Lähtöaika: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Purj.aika Lask.aika BCE Points DH/W
1 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:15:59 1:38:47 0:00:00 14  
2 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:17:34 1:40:04 0:01:00 12  
3 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:19:35 1:41:52 0:02:25 10  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:19 1:42:19 0:02:45 8  
5 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:02:16 1:43:22 0:02:46 6  
6 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 DNF     0  
6 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 DNF     0  
6 Magnus Silen SWE-1 NJK Krut Archambault 35 Iso 1.30 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com