event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2018

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 9, Discards: 4, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 46, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 22.5 29.5 5.6 12.6 14.8 21.8 28.8. 4.9. 11.9 Total Nett DH/W
1 Jani Lehti 45 M Mercedes-AMG X-41 Iso 1.43 (-) 30 (-) (-) 31 25 30 33 (-) 149 149  
2 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 (-) 24 (15) 28 23 (-) 22 35 (20) 167 132  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 (-) 20 (-) (14) 27 (DNF) 26 31 16 134 120  
4 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 22 (DNF) (11) 24 (11) 15 28 29 (10) 150 118  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 20 28 (13) 30 21 (13) 17 (11) (6) 159 116  
6 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 24 10 (-) (-) 33 (DNF) 32 13 (5) 117 112  
7 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.11 (11) 26 (-) 26 (DNF) 19 13 25 (-) 120 109  
8 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 18 20 (5) 18 25 (11) (8) 20 (8) 133 101  
9 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 (-) 14 (-) (-) 20 23 19 23 (12) 111 99  
10 Elli Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.20 (-) (6) 17 20 12 17 (7) 21 (-) 100 87  
11 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.20 10 9 (-) (6) 29 (-) 18 19 (-) 91 85  
12 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 (12) 17 (-) 12 (-) (7) 24 16 14 102 83  
13 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 16 18 (9) 15 (10) (9) 12 17 (7) 113 78  
14 Tuomas Riski 11572 HSK Bianco First 35 Iso 1.29 26 (-) (-) (-) (-) 21 - 27 - 74 74  
15 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 (-) 32 (-) (-) (-) - - 22 18 72 72  
16 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 13 11 (-) 8 16 (4) 15 (-) (DNF) 67 63  
17 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.19 6 22 (3) (3) 15 10 5 (-) (-) 64 58  
18 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 (-) 16 (-) 13 9 (-) 10 9 (-) 57 57  
18 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.38 (-) (-) (-) (-) 18 27 - 12 - 57 57  
20 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 22 19 (-) 14 - - 55 55  
21 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 (-) (DNF) 7 17 13 (-) 9 5 (DNF) 51 51  
22 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 9 15 (-) 11 (-) (-) (-) 14 - 49 49  
23 Timoleon Caravitis 931 KoPu Katariina H-vene Pieni 1.08 (-) (OCS) (-) 16 18 14 (-) - - 48 48  
24 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 (5) 13 (-) 7 (DNF) 6 11 8 (-) 50 45  
25 Juhani Railo 11625 HSK LOW First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) (-) - - 20 19 - 39 39  
26 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 14 (-) (-) (-) (-) - 16 - - 30 30 DH
27 Ville Salminen 10279 MSVK X-tempore X-302 Pieni 1.16 7 8 (-) (-) 14 (-) (-) - - 29 29  
28 Kai Valtari 633 EMK Luna H-vene Pieni 1.08 (-) 12 (-) 10 (DNF) (-) - - - 22 22  
29 Henry Intovuori 3556 KöyPS Ramona Botnia Mini Racer Pieni 1.07 4 5 (-) 4 (-) 3 (1) 3 (-) 20 19  
30 Jan Rönnback 11938 NJK Jolly J/97 Pieni 1.23 8 (-) (-) 9 (-) (-) - - - 17 17  
31 Markus Relander 11715 Merihaan Veneseura Hooligan First 36.7 Iso 1.28 (-) (-) 4 (-) (-) - 6 6 - 16 16  
31 Rolf Sundbäck 917 HSK Gogo H-vene Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) - 12 4 OCS - 16 16  
33 Eero Lehmijoki 10468 HSK Melisande First 31.7 Pieni 1.18 (-) (-) (-) (-) - - - 15 - 15 15  
34 Jorma Valkama 78 KoPu Bonbon BB 10 meter Pieni 1.19 (-) (-) (-) (-) - 8 3 - - 11 11 DH
35 Pekka Mattila 2621(purjeessa 2979) Teekkaripurjehtijat ElecTrip FE 83 Pieni 1.08 3 4 1 2 (-) (-) (-) (-) - 10 10  
35 Wille Walden 570 KoPu Tärnan H-vene Pieni 1.07 (-) (-) (-) (-) DNF - - 10 - 10 10  
37 Miikka Wakkola 476 Merenkävijät Snailing team Melges 24 Iso 1.27 (-) 7 2 (-) (-) (-) - - - 9 9  
38 Jukka Santala 11655 HSK Helou Beneteau First 34.7 Iso 1.25 (-) (-) (-) (-) - - - 7 - 7 7  
39 Sebastian Dannberg 3227 HSK s/y Duo Scanmar 35 Pieni 1.14 (-) (-) (-) (-) - - 2 4 - 6 6  
40 Sami Ruotsalainen 11952 Kopu Pato de Goma Murena 30 Pieni 1.09 (-) (-) (-) (-) - 5 - - - 5 5  
40 Rauli Hämäläinen 968 KoPu Charpita Albin Express Pieni 1.11 (-) (-) (-) 5 (DNF) - - - - 5 5  
42 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1 (-) (-) 1 (DNF) (-) - - - 2 2  
42 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2 (-) (-) (-) (-) - - - DNF 2 2  
44 Magnus Silen SWE-1 NJK Krut Archambault 35 Iso 1.30 (-) (-) (-) (-) - - - - DNF 0 0  
44 Rolf Sundbäck 2015 HSK Saaarentähti Hai 2000 Pieni 1.08 (-) (-) (-) (-) DNF - - - - 0 0  
44 Henri Norio 8983 HSK Zorro Swan 41 Pieni 1.21 (-) (-) (-) (-) DNF - - DNF - 0 0  


11.9

Rata G vastapäivään
Tuuli SSW 6-10 m/s

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.11 1:28:40 1:38:25 0:00:00 20  
2 Sakari Laulajainen 11611 KLV RAMDATA Salona 37 IBC Iso 1.30 1:15:59 1:38:47 0:00:17 18  
3 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:25:56 1:38:49 0:00:21 16  
4 Arttu Hult 6863 EPS Inferna Inferno 31 Pieni 1.16 1:25:49 1:39:33 0:00:58 14  
5 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:21:12 1:39:53 0:01:11 12  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:17:34 1:40:04 0:01:16 10  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:27:03 1:40:59 0:02:12 8  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:19:35 1:41:52 0:02:42 7  
9 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:19:19 1:42:19 0:03:01 6  
10 Hannu Niemelä 52 HSK Audi E-Tron Farr 52 Iso 1.66 1:02:16 1:43:22 0:02:59 5  
11 Ville Valtonen 11854 KoPu Earl Grey HP 1030 Iso 1.31 DNF     0  
11 Lars Andtfolk 11456 PSS Bura Salona 37 Iso 1.29 DNF     0  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 DNF     0  
11 Magnus Silen SWE-1 NJK Krut Archambault 35 Iso 1.30 DNF     0  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.21.1
www.sailwave.com